پویش‌های دانش‌آموزی – فردا دانش‌آموزان پرچم آمریکا را به آتش بکشند

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۱۲

آتش زدن پرچم آمریکا، رژیم صهیونیستی و فرانسه روز ۱۳ آبان

جانشین رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی  به توضیح جزئیات انواع پویش‌های دانش‌آموزی در روز ۱۳ آبان ماه پرداخت که دانش‌آموزان می‌توانند در آنان به صورت مجازی شرکت کنند.

جانشین سازمان بسیج دانش‌آموزی در خصوص  جزئیات پویش‌های دانش‌آموزی در نشست خبری اعلام کرد: دانش‌آموزان روز ۱۳ آبان ساعت ۹ صبح در حیاط منزل خود پرچم آمریکا، رژیم صهیونیستی و فرانسه را به آتش کشیده و فیلم آن را برای ما ارسال کنند.

در اینجا باید گفت مشکل تهیه پرچم و سه و نیم میلیونی که به گوشی دسترسی ندارند هم از نکاتی بود که مجری با دقت نظر به آن اشاره کرد.

مروری بر ۱۳ آبان ماه

هشتم آبان ماه سالروز شهادت نوجوان بسیجی و فرزند انقلاب شهید حسین فهمیده و روز نوجوان و شروع هفته بسیج دانش‌آموزی است. حسین فهمیده یکی از هزاران نونهال فهمیده و دانش‌آموز بسیجی بود که با نثار خون پاک خویش بر طراوت و سرخی خون شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی افزود. از آنجا که این دانش‌آموز رزمنده بسیجی، با ایمان و و بینش عمیق و استوار در جنگ با دشمن پیش قدم و با نیل به شهادت، درس شجاعت، فداکاری و مقاومت را به همه بسیجیان و امت حزب‌الله آموخت،

امام خمینی(ره) این نوجوان ۱۲ ساله را رهبر قلمداد فرمودند زیرا نام و یاد او منشأ حماسه‌های سترگ شد و تحولی شگرف در شیوه دفاع مقدس و نبرد رزمندگان اسلام با کفر فراهم کرد و راه پیروزی و سرافرازی را یکی پس از دیگری، هموار ساخت.

پویش‌های دانش‌آموزی – فردا دانش آموزان پرچم آمریکا را به آتش بکشند

آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب نیز در این زمینه فرمودند: زنده نگه داشتن یاد حادثه شهادت دانش‌‌آموز بسیجی، شهید فهمیده، از اصالت‌های دفاع مقدس است.

از این‌رو، هشتم آبان، سالروز شهادت این فرزند انقلاب، به‌عنوان «روز نوجوان و جوان و بسیج دانش‌آموزی» نام گرفته است تا ضمن یادآوری حماسه این قهرمان کوچک، به‌عنوان سرمشقی مناسب به هم‌سالانش مطرح شده و راهش همچون الگویی ماندگار بر تارک تاریخ پر افتخار ایران بدرخشد.

 

 

 

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان