پیام خداحافظی ترامپ – خداحافظی ترامپ همزمان با ورود بایدن به واشنگتن

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۰۱
پیام خداحافظی ترامپ - خداحافظی ترامپ همزمان با ورود بایدن به واشنگتن

پیام خداحافظی ترامپ منتشر شد

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در آخرین روز کاری خود پیام خداحافظی منتشر کرد و همزمان جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا وارد واشنگتن شده تا برای شرکت در مراسم سوگند ریاست جمهوری در روز چهارشنبه آماده شود. دونالد ترامپ، در پیام خداحافظی خود، اعتماد را منبع اتحاد و پویایی مردم آمریکا خواند و گفت: «ما باید همیشه برای همه جهان سرزمین امید، نور و افتخار باشیم.»
 ترامپ بدون اشاره به نام جو بایدن گفت: «این هفته دولت جدیدی را تحلیف می‌کنیم و برای آن دعا می‌کنیم تا در امن و مرفه نگه‌داشتن آمریکا موفق باشد.»
 ترامپ در اظهاراتش، از عملکرد خود دفاع کرد و در پایان سخنرانی خود گفت؛ جنبشی را که ما آغاز کرده ایم تازه شروع شده است، و هیچ جنبشی تاکنون مانند آن نبوده است.

پیام ویدئویی دونالد ترامپ

ترامپ در آخرین روز کاری خود در کاخ سفید در هنگام ایراد سخنرانی خداحافظی با توجه به محرومیت وی در شبکه‌های اجتماعی؛ این پیام توامان آشتی جویانه و تمردآمیز را از حساب دولت در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. وی گفت: ما همان کاری را انجام دادیم -که آمده بودیم بکنیم – و خیلی کار‌های بیشتر. من به استقبال نبرد‌های سخت، شدیدترین جنگ ها، سخت‌ترین انتخاب‌ها رفتم ، چون برای این انتخاب شده بودم.

پیام خداحافظی ترامپ - خداحافظی ترامپ همزمان با ورود بایدن به واشنگتن

پیام خداحافظی ترامپ – خداحافظی ترامپ همزمان با ورود بایدن به واشنگتن

وی  اخطار داد که بزرگترین خطری که کشور اکنون با آن روبروست از میان رفتن اعتماد به عظمت ملی است. چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا اقدامات دولتش از رو در رو شدن با چین آنطور که قبلا هرگز نشده بود تا یک رشته معاملات صلح تاریخی در خاورمیانه را برشمرد.

او افزود: من به خصوص افتخار می‌کنم بعد از چند دهه اولین رئیس جمهور بودم که هیچ جنگ تازه‌ای را شروع نکرده است. وی در اشاره به شورش روز ششم ژانویه در کنگره گفت: همه آمریکایی‌ها از این یورش به کنگره وحشتزده شدند… این هرگز قابل تحمل نیست.

وی با اشاره به روی کار آمدن دولتی جدید در روز ۲۰ ژانویه اگفت: می خواهم بدانید که جنبشی که ما راه انداختیم تازه شروع شده است. ترامپ هرگز به شکست اذعان نکرده و پیروزی جو بایدن را تبریک نگفته است. این درحالی است که تقریبا تمامی ادعا‌های کمپین او دایر بر تقلب از سوی دادگاه‌ها رد شده است. حتی برخی از قضاتی که ترامپ منسوب کرده بود کمپین او را به خاطر طرح ادعا‌هایی بدون ارائه شواهد قوی سرزنش کردند.

گریه‌های پیش از عزیمت بایدن

جو‌بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا در سخنرانی خود پیش از ترک دلاوِر به سوی واشنگتن برای شرکت در مراسم تحلیف، در حالتی احساسی گریست. جو بایدن روز سه شنبه ضمن خداحافظی با ایالت زادگاه خود دلووِر از طریق فرودگاه جوینت بِیس اندروز در مریلند وارد واشنگتن شده است. بایدن  قرار است  در آیین عشای ربانی در کلیسای جامع سن متیو در واشنگتن دی سی شرکت کند و بعد از آن به عنوان رئیس جمهور سوگند خواهد خورد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان