پیام رسمی عادل عبدالمهدی – اطلاع بغداد از پاسخ تهران به ترور قاسم سلیمانی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۰-۱۸

پیام رسمی عادل عبدالمهدی در فیسبوک

پیام رسمی عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق امروز صبح در صفحه فیسبوک وی منتشر شده است. پیام رسمی عادل عبدالمهدی در صفحه رسمی خود حاکی از آگاهی بغداد از حمله تهران به بغداد است. نخست وزیر عراق در صفحه فیسبوک خود گفته تهران این حمله را به بغداد اطلاع داده بود.  منظور وی از این حمله اشاره به حملات موشکی دیشب ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق است. در یادداشتی که در صفحه فیسبوک نخست وزیر مستعفی عراق منتشر شده و به امضای سخنگوی او هم رسیده گفته شده عراق یک پیام رسمی شفاهی از ایران دریافت کرد که در آن «پاسخ به ترور قاسم سلیمانی» آغاز شده یا می‌شود. در این پیام همچنین آمده که تهران گفته بود این حمله به مواضع نیروهای آمریکایی در عراق محدود خواهد بود.

رد تعرض به حاکمیت ملی عراق در دولت عراق

دفتر نخست وزیر عراق در زمان حملات موشکی ایران به نظامیان آمریکایی در عین الاسد، تماسی از طرف واشنگتن دریافت کرد.

دفتر نخست وزیری عراق افزود: عبدالمهدی به تماس‌های خود برای جلوگیری از وقوع درگیری نامحدود ادامه می‌دهد……این بحران خطرناک منطقه و جهان را با خطر جنگ ویرانگر روبرو کرده است. هر نوع تعرض به حاکمیت ملی عراق را رد می‌کنیم و دولت به تلاش خود برای جلوگیری از تنش ادامه می‌دهد».

سپاه پاسدان انقلاب اسلامی بامداد امروز در پاسخ به اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی، دو پایگاه نظامی این کشور در عراق را هدف حمله موشکی قرار داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان