پیشکسوت موسیقی ایران- پیکر استاد موسیقی تشییع شد

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۰-۰۷

حسینعلی اعتصامی پیشکسوت موسیقی ایران درگذشت

پیشکسوت موسیقی ایران حسین علی اعتصامی روز پنجشنبه ۵ دی ماه به علت بیماری سرطان حنجره در بیمارستان سجادیه تربت‌ جام دار فانی را وداع گفت.

پیام تسلیت مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان

جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی در پیامی اظهار داشت: «هنوز چند روزی از خداحافظی استاد سلمان بردری با جامعه هنر و موسیقی در شمال خراسان نگذشته که مردم شریف باخرز استاد موسیقی مرحوم حسین علی اعتصامی را از دست دادند. مرحوم حسینعلی اعتصامی ۶۶ بهار زندگیش پر از مهر و معرفت بود، اهالی هنر و مردمان هنر دوست این دیار از او به نیکی یاد نموده و برایش رحمت و مغفرت آرزو می‌ کنند، اینجانب با تالم خاطر همراه با جامعه موسیقی مقامی خراسان به سوگ این هنرمند نشسته و از خداوند متعال برای روح این سفر کرده رحمت واسعه الهی آرزومندم.».

جایگاه مرحوم اعتصامی در موسیقی ایران

مرحوم اعتصامی بیست و پنج ساله بود که خوانندگی موسیقی مقامی را از محضر مرحوم محمد ابراهیم شریف زاده فرا گرفت. همچنین نواختن دو تار را نزد غلامحسین سمندری آموخت. مرحوم اعتصامی در بیش از ۵۰ جشنواره کشوری و بین‌ المللی حضور داشت. سبک های مختلف موسیقی مقامی همچون کردی، ترکی، تلفیق آن کرمانجی در شمال خراسان رضوی و موسیقی شرق و جنوب این استان رواج دارد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان