چاپ مقاله مقالات علمی پژوهشی و مقالات معتبر بین المللی

  • توسط مدیر
  • ۱۳۹۵-۱۱-۱۲

چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی از انتخاب موضوع تا اخذ پذیرش و چاپ

چاپ مقاله در مجلات داخلی علمی پژوهشی و علمی ترویجی کاری بس مشکل است و نیازمند دانش و تخصص فراوانی میباشد. از این رو متخصصین اندیشمند با سالها تجربه در زمینه نگارش و چاپ مقالات علمی به یاری دانشجویان و محققین عزیز شتافته و جهت تسریع در روند اخذ پذیرش مقاله آنها یاری رسانی می نمایند. از طرفی چاپ مقاله در مجلات ISI, Scopus, pubmed , .. و سایر نمایه های بین المللی نیز توسط متخصصین حاذق در این مجموعه از انتخاب موضوع تا اخذ اکسپت و چاپ صورت می گیرد. هدف از ارائه این خدمات یاری رسانی به محققین و دانشجویان ارجمند جهت تسهیل در روند چاپ مقاله و تلاش برای ارتقا سطح علمی این کشور عزیز می باشد.

چاپ مقاله

بررسی مقاله پیش از ارسال به چاپ

ترجمه مقاله

اصلاح ترجمه و گرامر مقاله

سابمیت مقاله

سابمیت مقاله و پیگیری مکاتبات

اصلاح مقاله

اصلاح مقاله داوری شده

چاپ مقاله

پیگیری پرداخت ارزی برای چاپ مقالات

ارسال مقاله

ارسال و پیگیری مجدد مقاله

خدمات ویرایش و ارسال مقاله خدمتی برای تسهیل روند اخذ اکسپت و چاپ مقاله شماست

همین حالا اقدام کنید و مشاوره تخصصی پروژه خود را از کارشناسان متخصص در یافت کنید

چاپ مقاله و نگارش مقاله های علمی

نگارش مقاله علمی

نوشتن مقاله در میان دانشجویان اغلب وظیفه ی ترسناکی به نظر می رسد.چه مقاله برای یک تحقیق باشد، برای یک کلاس، یا حتی شاید یک مسابقه باشد، اغلب دانشجویان این عمل را سخت و طاقت فرسا می یابند. اگرچه مقاله یک پروژه ی بزرگ است اما قدم های زیادی وجود دارد که دانشجو بتواند به کمک آن ها مقاله را به بخش های قابل مدیریت تقسیم بندی کند. دنبال کردن این پروسه راحت ترین راه برای آماده کردن یک مقاله موفق با هر هدفی می باشد.با توجه به کتاب کتی لیوینگتون به نام راهنما برای نوشتن یک مقاله ی ابتدایی، هفت قدم برای نوشتن یک مقاله ی موفق وجود دارد.

 

۱٫انتخاب یک موضوع مناسب برای مقاله:

ممکن است تاپیک شما انتخاب شده باشد یا ممکن است آزادی عمل برای انتخاب موضوع را به شما داده باشند. اگر موضوع به شما داده شده باشد شما باید راجع به مقاله ای که می خواهید تولید کنید فکر کنید.آیا این مقاله باید یک چیز کلی راجع به موضوع باشد یا موضوع را تجزیه و تحلیل کند؟ اگر لازم است دقت خود را زیاد کنید.اگر موضوع به شما داده نشده است، کار کمی بیشتری برای انجام دادن دارید. اگرچه این موقعیت برای شما این نفع را دارد که موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید یا بیشتر به شما ربط دارد.
آیا مقاله ی شما برای اطلاع دادن است یا ترغیب کردن؟ بعد از اینکه درباره ی موضوع خود تصمیم گرفتید، نیاز دارید پژوهشاتی را در مورد موضوع خود انجام دهید که به نظرتان برانگیزنده و کنجکاو کننده هستند. به زندگی خود فکر کنید. چه چیزی توجه شما را جلب می کند؟ این موضوعات را به سرعت بنویسید. در نهایت گزینه های خود را درجه بندی کنید. اگر هدف شما آموزش است موضوعی را انتخاب کنید که قبلا مطالعه کرده اید. اگر هدف شما انگیزشی است موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید. ماموریت مقاله هرچه که هست، از علاقه مند بودن به موضوع آن اطمینان حاصل کنید.

 

۲٫یک طرح کلی یا یک دیاگرام از ایده های خود تهیه کنید:

به منظور نوشتن یک مقاله ی موفق باید به افکار خود نظم بدهید. هرچیزی که در ذهنتان می گذرد را روی کاغذ بیاورید، اینگونه قادر هستید ارتباط بین ایده ها را راحت تر ببینید.این ساختار به عنوان پایه برای مقاله ی شما به کار گرفته خواهد شد. از یک طرح اولیه یا دیاگرام برای نوشتن سریع سریع ایده های خود استفاده کنید و به آن ها نظم دهید. برای ساختن یک دیاگرام، موضوع اصلی خود را وسط صفحه قرار دهید و سه تا پنج خط به عنوان زیرشاخه از آن بکشید و موضوعات اصلی خود را در انتهای هر خط بنویسید. خط های بیشتری از ایده های اصلی انشعاب دهید و افکار خود را در مورد هر کدام از ایده ها بنویسید. اگر ترجیح می دهید که یک طرح اولیه درست کنید، موضوع خود را بالای صفحه بنویسید. از آن جا شروع به نوشتن ایده های اصلی کنید و بین آن ها فاصله بگذارید. در این فاصله از نوشتن ایده های کوچک تر که هر کدام مربوط به یکی از ایده های اصلی هستند اطمینان حاصل کنید. انجام دادن این کار به شما اجازه می دهد که ارتباطات را ببینید و مقاله ی منسجم تری بنویسید.

 

۳٫ایده ی اصلی مقاله ی خود را شرح دهید:

حالا که موضوع خود را انتخاب کردید و ایده های خود را به دسته بندی های مناسب تقسیم کردید، باید ایده ی اصلی خود را بنویسسید. ایده ی اصلی شما،هدف مقاله را برای خواننده مشخص می کند. به طرح کلی یا دیاگرام خود نگاه کنید. ایده های اصلی چه چیزهایی هستند؟ شرح ایده ی اصلی شما دو بخش خواهد داشت. بخش اول موضوع را شرح می دهد و بخش دوم هدف مقاله را شرح می دهد. به طور مثال اگر در حال نوشتن درباره ی بیل کلینتون و تاثیر او روی ایالت متحده ی آمریکا بودید، این جمله ایده ی مناسبی می شد: «بیل کلینتون آینده ی کشور ما را طی دو دوره ی متوالی ریاست جمهوری تحت تاثیر قرار داده است». مثال دیگر برای شرح ایده ی اصلی این جمله از مقاله ی تحقیقی «مشخصات برنده » می باشد: «در طول دوران دبیرستان خود، تعدادی از مشخصات برنده را از خود بروز دادم. شامل مهارت های ارتباطی، مهارت های رهبری، مهارت های نظم بخشی، طی مشارکتم در شورای دانش آموزی، انجمن افتخار ملی و یک کار نیمه وقت در اداره ی مسی.

 

۴٫متن اصلی مقاله را بنویسید:

بدنه یا قسمت اصلی مقاله ی شما، موضوع شما را مورد بحث قرار میدهد، توضیح می دهد و تشریح می کند. هر ایده ی اصلی که شما در خلاصه طرح یا دیاگرام خود نوشتید، بخش جداگانه ای در بین قسمت اصلی مقاله شما خواهد شد. هر قسمت از متن اصلی ساختار پایه ی یکسانی خواهد داشت. با نوشتن یکی از ایده های اصلی به عنوان جمله ی معارفه شروع خواهد شد. سپس هریک از ایده های پشتیبان خود را در غالب جمله بنویسد اما سه یا چهار خط میان آن ها برای نوشتن مثال های با جزئیات فاصله بگذارید تا جایگاه خود را محکم کنید. این فواصل را با اطلاعات مرتبط که به ارتباط بین ایده های کوچک تر کمک می کنند پر کنید.

۵٫مقدمه را بنویسید:

اکنون که فرایض و همه ی متن اصلی خود را ایجاد کردید، باید یک مقدمه بنویسید.مقدمه باید توجه خواننده را جلب کند و نقطه ی تمرکز مقاله ی شما را نشان دهد.با یک چیزی که جالب توجه است شروع کنید. می توانید از اطلاعات شوکه کننده، مکالمه، یک داستان، یک نقل قول یا یک خلاصه ی ساده از موضوع خود استفاده کنید. هر زاویه ای را که انتخاب می کنید، اطمینان حاصل کنید که با ایده اصلی مقاله که  آخرین جمله مقدمه ی شما را شامل می شود مطابقت داشته باشد.

 

۶٫نتیجه گیری را بنویسید:

قسمت نتیجه گیری، خاتمه ی مقاله ی شما و جمع آوری تمام ایده های شما را در حالی که آخرین دید را روی موضوع به شما می دهد به دنبال دارد.نتیجه گیری شما باید شامل سه تا پنج جمله ی قوی باشد. اهداف اصلی شما را دوره می کند و باعث تقویت فرایض شما می شود.

 

۷٫تاثیرات نهایی را وارد کنید:

پس از نوشتن نتیجه گیری ممکن است فکر کنید که مقاله تان تکمیل شده است.اشتباه میکنید.قبل از اینکه مقاله را تمام شده در نظر بگیرید باید به تمام جزئیات کوچک دقت کنید. ترتیب پاراگراف ها را بررسی کنید. نکات قوی و مهم شما باید اولین و آخرین پاراگراف در متن اصلی باشند و بقیه مطالب در میان قرار گیرند.همچنین اطمینان حاصل کنید که ترتیب قرار گرفتن پاراگراف ها منطقی باشند. اگر مقاله ی شما درباره ی یک فرآیند مثل چگونگی درست کردن یک کیک شکلاتی عالی باشد،مطمئن شوید که پاراگراف ها به ترتیب چیده شده اند.اگر امکان دارد ساختارهای مقاله ی خود را دوره کنید.بسیاری از اساتید و انواع تحقیق، فرمت های متفاوتی را دنبال می کنند و شما باید دوباره ساختار را چک کنید تا مطمئن شوید که مقاله تان در قالب فرمت خواسته شده است. در نهایت چیزی که نوشته اید را دوره کنید. مقاله خود را دوباره بخوانید و چک کنید که منطقی باشد.اطمینان حاصل کنید که اضافه کردن جمله ساده و روان است و برای کمک بهارتباط بین افکار و ایده ها عباراتی اضافه کنید.مقاله خود را از جهت دستور زبان و اشتباهات نوشتاری بررسی کنید. تبریک! شما یک مقاله ی عالی نوشتید.

قبلی «
بعدی »

1 دیدگاه

  1. Cialis 5mg Beipackzettel Propecia Aparato Digestivo [url=http://cialionline.com]cialis from canada[/url] Generique Baclofen 25mg Amoxicillin 1000mg Buy Dutasteride Medicine Pharmacy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان