چک های برگشتی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۴

بالاترین تعداد چک های برگشتی مربوط به کدام استان هاست؟

طبق تازه ترین آمارهای ارائه شده از بانک مرکزی؛ میزان چک‌های مبادله‌ای دریافت شده در استان‌ گیلان بیشتر از سایر استان‌هاست. و بیشترین چک‌های برگشتی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و گلستان بوده است.

چک‌های برگشتی

در حدود ٦٥٦ هزار فقره چک با ارزش حدود نود و دو هزار میلیارد ریال در اردیبهشت‌ ماه سال جاری، در سراسر کشور عودت داده شده است که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲۴٫۹ درصد و ۵۸٫۹ درصد سیر صعودی را نشان میدهد. ضمنا در استان تهران حدود ٢١٤ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ٤٥ هزار میلیارد ریال برگشت داده شد. و در سراسر کشور ۹٫۱ درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ۹٫۳ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای عودت داده شده است.

در اردیبهشت ماه، در استان تهران ۸٫۶ درصد از کل تعداد چک‌های معامله شده و ٨.۸ درصـد از کل مبلغ چک‌های مورد معامله برگشت داده شده است.

چک‌های برگشتی به تفکیک علل

حدود ششصدو بیست و هشت هزار فقره چک به ارزشی حدود هشتادوهفت هزار میلیارد ریال در اردیبهشت ماه سال جاری، در سراسر کشور به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده است. در واقع در سراسر کشور از نظر تعداد ۹۵٫۶ درصد و از نظر ارزش نود و چهار درصد از کل چک‌های برگشتی به دلایل کسری یا نبود موجودی بوده است.

در ماه اعلام شده، در استان تهران حدود بیست و یک هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر چهل و دو هزار میلیارد ریال به دلایل کمبود موجودی یا نبود موجودی عودت داده شده است. در واقع در استان تهران از نظر تعداد ۹۳٫۸ درصد و از نظر ارزش ۹۲٫۸ درصد از کل چک‌های برگشتی به دلایل کمبود یا نبود موجودی بوده است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 + 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان