کاخ میسور – دومین بنای پربازدید در کشور هندوستان

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۸
کاخ میسور - دومین بنای پربازدید در کشور هندوستان

دومین بنای پربازدید در کشور هندوستان

کاخ میسور در جنوب کشور هند و در ایالت در شهر میسور در کارناتکا (Karnataka) واقع شده است. این کاخ سلطنتی یکی از بزرگترین بناهای سلطنتی در کشور هندوستان است که خاندان ودیارها (The wodeyars) مهاراجه های میسور در آن اقامت داشته اند. کاخ میسور در قرن ۱۴ ساخته شده اما تا به امروز، این قصر بارها تخریب و مجددا بازسازی شده است. ساختمان کنونی توسط معماری انگلیسی به نام لرد هنری آیروین ساخته شده است. پس از آتش سوزی در این بنا در سال ۱۸۹۷، خاندان سلطنتی از این معمار برای ساخت کاخ جدید کمک گرفتند. ساختمان جدید در سال ۱۹۱۲ افتتاح گردید.

کاخ میسور - دومین بنای پربازدید در کشور هندوستان

کاخ میسور – دومین بنای پربازدید در کشور هندوستان

دیدنی های کاخ میسور

این قصر زیبا در سه طبقه و از سنگ گرانیت ساخته شده است. دو سالن اجتماعات بزرگ و ۱۸ معبد از متعلقات آن است. داخل ساختمان پر از تجملات و زرق و برق است. شیشه های رنگی، آیینه ها، درهایی از جنس چوب، کف های موزاییک، باغچه ی گسترده ای که دورتادور قصر را گرفته و سلاح های مرگبار مهاراجه که بیش از ۷۰۰ سال قدمت دارند، این بنا را بسیار دیدنی کرده اند. یکی از شگفت انگیزترین اشیاء این بنای تاریخی یک زین چوبی است به شکل فیل که با ۸۴ کیلوگرم طلا تزیین شده است.

جشنواره داسارا

در ماه های سپتامبر و اکتبر جشنواره معروف داسارا برگزار می شود. این کاخ در این مدت مرکز فعالیت می شود. یک سن در زمین محوطه این مجموعه ساخته می شود و موسیقی، رقص و سایر قعالیت های هنری و فرهنگی روی آن اجرا می شود. در تمام این دو ماه کاخ چراغانی است. این سنت از سال ۱۷۹۹ تا کنون همواره اجرا شده است. همچنین این قصر مخصوصا در آخر هفته ها با ۱۰۰ هزار لامپ در شب چراغانی می شود، منظره ی حیرت انگیزی را به وجود می آورد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان