کاهش قیمت خودرو روند خود را ادامه میدهد

  • توسط نقشبندی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۶
  • ۵۳ بازدید

کاهش قیمت خودرو روند خود را ادامه میدهد

کاهش قیمت خودرو، با توجه به سرایت ثبات بازار ارز به بازار خودرو ،در بازار خودرو داد و ستدی چندانی اتفاق نمی افتد و همین مسأله باعث کاهش قیمت خودرو شده است و  همجنان خرید و فروش چندانی در بازار خودرو انجام نمی گیر د و ادامه روند کاهش خودرو همچنان برقرار است.

فعالان و دست‌اندرکاران در امر داد و ستد خودرو  معتقدند:در چند وقت اخیر به واسطه تکمیل خودروهای ناقص بهبود یافته،عرضه خودرو به بازار بیشتر شده است که موجب کاهش بیشتر قیمت خودرو شده است.

همچنین در هفته جاری برخی اظهارنظرها از سوی رضا رحمانی، وزیر صنعت در ارتباط با عرضه محصولات جدید توسط ایران خودرو تاثیر مثبتی روی بازار داشته است.
سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران تهران می‌گوید:عامل دیگری که باعث کاهش قیمت خودرو شده توقف عرضه عمده محصولات شرکت‌های خودروساز به چند نمایندگی خاص است.

همچنین ایشان معتقدندتوقف صدور کارتکس توسط خودروسازان در کاهشی شدن قیمت‌ها در بازار تاثیرگذار است.

برخی از فعالان بازار صدور کارتکس خودرو توسط شرکت‌های خودروساز و خرید و فروش این کارتکس‌ها را که به نوعی معامله صوری خودرو محسوب می‌شد، در رشد قیمت‌ها موثر می‌خوانند. به گفته موتمنی در حال حاضر قیمت‌ها از صادر نشدن کارتکس نیز تاثیر گرفته و کاهشی شده است.

رکود در بازار خودروی مشهد

حمیدرضا حیدری، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران مشهد می گوید:با  وجود این کاهش خودروهایی داخلی  و خودروهای وارداتی  هنوز بازار خودروی مشهد در رکود به سر می‌برد و داد و ستد چندانی انجام نمی‌شود.

ایشان اشاره کردند:اگر به همین شکل باقی بماند تقریبا بازار خودرو ثبات پیدا می‌کند. به گفته وی، انتظار می‌رفت تا در فصل تابستان بازار خودرو رونق داشته باشد، اما بر خلاف انتظار، این اتفاق نیفتاد.
رئیس اتحادیه نمایشگاه دارن خودرو اشاره کردند: خوشبختانه در حال حاضر بازار از دسترس واسطه‌ها خارج شده و به دست مصرف کننده رسیده است. که اگر این امر ادامه دار باشد، ثبات نسبی در بازار خودرو را خواهیم داشت.
حیدری با اشاره به این موضوع که طی ماه‌های اخیر قیمت خودرو‌های خارجی در بازار کاهش قابل توجهی داشته  است، و ادامه روند کاهشی خودرو برقرار است. گفت: سطح قیمت‌ها نسبت به اوایل سال خودرو‌های تولید داخل، مونتاژی و وارداتی ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش قیمت داشته است..

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان