• صفحه اصلی
  • >
  • ویدیو ها
  • >
  • کرونا ویروس – علائم، راه های انتقال، جلوگیری از ابتلا، شهر پیدایش و راه مقابله

کرونا ویروس – علائم، راه های انتقال، جلوگیری از ابتلا، شهر پیدایش و راه مقابله

  • توسط مدیر
  • ۱۳۹۸-۱۲-۰۲

منشع ویروس کرونا

کرونا ویروس (coronavirus) یک خانواده از ویروس ها می باشد که از سرماخوردگی ساده تا بیماری سارس را شامل می شوند. این ویروس در ابتدا در کشور چین و در شهر ووهان مشاهده گردیده است و تاکنون بالغ بر ۶۰۰۰ نفر را در این شهر که دارای حدود یک میلیون جمعیت است گرفتار کرده است. البته خبر خوب آنکه این ویروس تمامی مبتلایان را ازبین نمی برد و فقط بر روی افراد کم توان و یا بیمار های تنفسی و قلبی تاثیر بیشتری دارد.

علائم هشدار دهنده برای ویروس کرونا

زمانیکه فردی دچار این بیماری باشد علائمی مشابه با سرما خوردگی مانند بدن درد، سرفه با عطسه، درد در قفسه سینه و تنگی نفس را داراست. در صورت مشاهده این علائم سریعا در ابتدا ماسک زده و سپس خود را به نزدیک ترین پزشک برسانید و از تماس نزدیک با افراد دیگر خودداری نمایید.

راه های انتقال ویروس کرونا

برای مقابله با این ویروس مهمترین مساله تماس این ویروس با چشم، بینی و دهان می باشد که عموما افراد با تماس محیط حاوی این ویروس و سپس تماس دست با چشم و یا بینی و یا دهان، آلوده به این ویروس می گردند.

برای جلوگیری از آلودگی به این ویروس می بایست از تماس دست با چشم و بینی و دهان خودداری نموده و حتما دست های خود را مکررا با آب و صابون بشوییم.

 کشورهای آلوده شده و گزارشات رسیده از این ویروس 

در حال حاضر تا بدینجا بجز کشور چین کشورهای دیگری همچون تایوان، ژاپن، فیلیپین، هنگ کنگ، فرانسه و ایران در گیر این ویروس شده اند. در کشور چین در حال حاضر این بیماری جان ۲۱۰۰ نفر را گرفته است و در کشور ایران و هنگ کنگ ۲ نفر و سایر کشورها یک مورد فوتی گزارش نموده اند.

راه های درمان ویروس کرونا

همانطور که هنوز برای سرماخوردگی واکسن مشخصی وجود ندارد برای این بیماری نیز واکسن مشخصی یافت نشده است. بهترین مساله موجود برای جلوگیری و درمان این بیماری تقویت سیستم دفاعی بدن می باشد. راه های رسیدگی به این بیماران همانند بیماران سرما خورده بوده و نیاز به بخور و دریافت مایعات فراوان و استراحت فراوان می باشد.

چه کسانی از کرونا ویروس در امان هستند ؟ 

خوش بختانه این ویروس نسبت به ویروس های قبلی سارس و ابولا کشته کمتری داشته است و افراد زیر ۸ سال تا امروز دچار این ویروس نشده اند و کوچکترین فرد مبتلا ۱۴ سال داشته است و عموما افراد دارای مقاومت بدنی بالا از این بیماری در امان هستند. و البته دعا برای سلامتی و ریشه کن شدن این بیماری فراموش نگردد.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان