کشتی گریس ۱ شاکی جدید پیدا کرد

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶

کشتی گریس ۱ شاکی جدید پیدا کرد.

کشتی گریس ۱ که زمزمه رهایی آن از دست تفنگ داران بریتانیایی به گوش میرسید، شاکی جدیدی پیدا کرده است. پایگاه خبری نامه نیوز طی گزارشی اعلام کرد دادگاهی در آمریکا از کشتی گریس ۱ شکایت کرده است.

بر همین اساس کشتی گریس ۱ مورد جریمه واقع شده است. این دادگاه که در ناحبه کلمبیا واقع است مدعی شده کشتی گریس به خاطر نقض قوانین بین المللی منجمله تروریسم، پول شویی و جرائم بانکی باید مورد جریمه قرار گیرد.

این دادگاه  علاوه بر این ادعا کرده است که سپاه پاسداران از طریق این کشتی قصد نفوذ به سامانه مالی آمریکا را داشته است و به کمک یک شرکت مال اعتباری صوری قصد پول شویی و کمک به دولت سوریه را دارد.

حکم دادگاه آمریکایی پس آن صادر شد که چند روز پیش دادگاه جبل الطارق دستور آزادسازی نفت کش گریس ۱ را صادر کرده بود. بااینحال دولت جبل الطارق اعلام کرد، حکم دادگاه آمریکایی برای توقیف مجدد نفت کش گریس ۱ باید از طریق مراجع قانونی این کشور و به صورت کاملا بیطرفانه مورد بررسی قرار گیرد.

وزارت دادگستری آمریکا مدعی است که گریس ۱ به سپاه پاسداران ایران مرتبط است که از سوی آمریکا در فهرست سازمان‌های تروریستی این کشور قرار گرفت.

وزارت دادگستری آمریکا پس از آن این حکم را صادر کرد که دولت جبل‌ الطارق اجازه آزادی سازی این کشتی را داده بود. حال باید دید بااینکه پنجشنبه حکم آزادی گریس صادر شده است و تمامی بیست خدمه آن آزاد شده اند چه بر سر گریس می آید.

ابر نفت کش گریس ۱

ابر نفت کش گریس ۱ چند وقت پیش به دلیل آنچه که فروش نفت به سوریه اعلام شد توسط تفنگداران دریایی بریتانیا  و در سواحل جبل الطارق توقیف شد. به نظر میرسد آمریکا با این تصمیم قصد دارد تا شکست خود در تحریم همه جانبه ایران را جبران کند. فعلا هیچگونه واکنشی از سوی مسئولین در ارتباط با این خبر نشان داده نشده است.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان