کشف جدید – کشف هزاران اثر باستانی از زیر کفپوش یک کاخ

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۶

کشف هزاران اثر باستانی از زیر کفپوش یک کاخ

در طی یک کشف جدید بیش از دو هزار اثر باستانی از دوران الیزابت و تودور در زیر کفپوش یک کاخ در انگلستان (مانور تودور) پیدا شده است. به دلیل شیوع ویروس کرونا و اعمال قرنطینه ها، باستان شناسی تمام وقتش را در این کاخ و در اتاق زیر شیروانی می گذراند. کفپوش اصلی این بخش برای مرمت به تازگی برداشته شده بود. او برای بررسی چوب کفپوش هایی که قرن ها آنجا را پوشانده بود رفت اما یک گنجینه کشف کرد.

کشف جدید - کشف هزاران اثر باستانی از زیر کفپوش یک کاخ

کشف جدید – کشف هزاران اثر باستانی از زیر کفپوش یک کاخ

کشف جدید یکی از مهم ترین یافته های تاریخ

از این کشف به عنوان یکی از مهم ترین یافته های تاریخ نام برده می شود. از جمله موارد کشف شده می توان به قطعاتی از نسخ خطی، توپ های پینگ پونگ و همچنین تکه‌هایی از موادی مانند ابریشم، همراه با آنچه مطبوعات آن را به عنوان منسوجات عالی الیزابت توصیف می‌کنند، که توجه های بسیاری را به خود جلب کرده است. در واقع این اکتشاف ثابت می کند در طول سال ها این بخش از کاخ کاربردهای زیادی داشته است. از آنجا که این یافته ها تاکنون کشف نشده بوده اند، دست نخورده و سالم هم باقی مانده اند.

متصدی و سرپرست این پروژه اعلام کرده است: زیر سقف پر از گرد و غبار و اشیا بود. این اشیا در بین شکاف ها و بین تخته ها قرار داشتند و به خوبی محافظت شده اند. عموما کفپوش ها در آن دوره ضخیم بوده و لایه ای از گچ آهک در بالای آن قرار داشته که مانع از نفوذ رطوبت می شود.

بخشی از شواهد کشف شده ثابت می کند در این اتاق زیر شیروانی اتفاقات غیر قانونی هم رخ می داده است.

فاش شدن رازها

یکی از جالب ترین موارد کشف شده چند موش صحرایی هستند که مدت ها از مرگشان می گذرد. آنها بخشی از انبار قدیمی را برای لانه سازی انتخاب و از قطعات مختلف برای ساخت لانه بهره برده اند. از میان قطعات پاره پاره شده می توان به تکه‌های کاغذ با نت‌های موسیقی، چرم و سایر مواد ساختمانی و قسمت‌هایی از نسخه ۱۵۶۸ کتاب Kynge که توسط جان فیشر نوشته شده اشاره کرد.

رمان عاشقانه ای هم که منتشر شده در ۱۵۹۰ است نیز جزء موارد کشف شده است. احتمالا کاتولیک ها در آن دوره علاقمند به مطالعه کتاب های عاشقانه اسپانیایی بوده اند. با اشیای کشف شده حالا گذشته تالار آکسبورگ در حال افشا است. یکی از باستان شناسان می گوید: ما داشتان این خانه و خانواده را می فهمیم و آن را برای همه تعریف خواهیم کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان