کمبود سرنگ – کمبود جهانی سرنگ برای تزریق واکسن کرونا

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۰۶
کمبود سرنگ - کمبود جهانی سرنگ برای تزریق واکسن کرونا

تلاش برای تولید واکسن کووید ۱۹

با همه گیری ویروس کووید ۱۹ دانشمندان در سراسر جهان در حال تلاش برای تولید واکسن هستند. کمبود سرنگ از مسائل جدی است که محققین معتقدند به زودی تبدیل به یک مشکل جدی در جهان خواهد شد. طبق گزارشات منتشر شده انتظار می رود اولین واکسن‌های کووید ۱۹ که تمام مراحل آزمایش و ایمنی را به درستی طی می‌کنند تا زمستان سال ۲۰۲۰ به تولید انبوه برسند. با توجه به این مسئله کارشناسان هشدار می دهند مدت زمان کوتاهی باقی مانده تا جامعه جهانی بتواند نیاز گسترده به تولید سرنگ برای تزریق واکسن را پاسخ دهد.

کمبود سرنگ - کمبود جهانی سرنگ برای تزریق واکسن کرونا

کمبود جهانی سرنگ برای تزریق واکسن کرونا

کمبود سرنگ برای تزریق واکسن

طبق تجارب گذشته، در موج اول توزیع واکسن برای سرنگ کمبود ملموسی وجود نخواهد داشت. اما در دوره ها و موج های بعدی تولید و عرضه واکسن تولیدکنندگان باید در تعداد زیاد سرنگ تولید کنند. مثلا فقط در ایالات متحده برای تزریق واکسن کووید ۱۹ در سال ۲۰۲۱ دو برابر ظرفیت کنونی باید سرنگ تولید شود تا بتواند پاسخگوی نیاز در این کشور باشد.

در واقع افزایش تولید سرنگ باید برای چند ماه تداوم داشته باشد تا زنجیره تامین واکسن مختل نگردد. با توجه به این مسئله اگر دولت ها در تلاش هستند تا جوامع را در برابر کووید ۱۹ ایمن نمایند، باید از امروز زیرساخت های لازم برای افزایش تولید سرنگ را فراهم آوردند؛ چرا که پس از عرضه واکسن اغلب کشورهای جهان با کمبود سرنگ مواجه خواهند شد و امکان واردات آن به شدت کاهش خواهد یافت.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان