حمله به کنسولگری ایران در کربلا – محکومیت تعرض در بیانیه دولت عراق

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۱۳

حمله به کنسولگری ایران در کربلا

حمله به کنسولگری ایران در کربلا  طی روز گذشته اتفاق افتاد و تعدای از معترضان عراقی به ساختمان کنسولگری ایران در کربلا یورش بردند و سعی کردند به داخل ساختمان وارد شوند. نیروهای امنیتی مستقر در کنسلوگری از ورود معترض جلوگیری کردند. در این مسیر و تلاش برای جلوگیری از ورود معترضین به ساختمان کنسولگری، معترضان به سمت دیوار کنسولگری کوکتل مولوتوف پرتاب کردند و پرچم عراق را بر فراز دیوار کنسولگری برافراشتند. در فیلم‌هایی که از این واقعه منتشر شده، مردی بر بالای دیوار کنسولگری دیده می‌شود که روبروی معترضان پرچم عراق را تکان می‌دهد.

در پی تصاویر منتشر شده در فضای مجازی از حضور شماری از آشوبگران در اطراف کنسولگری ایران در کربلا سنگ‌پرانی به ساختمان این کنسولگری،  فرماندهی پلیس کربلا نیز اعلام کرد که اوضاع در اطراف کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا تحت کنترل است. سرکنسول ایران در کربلا اما نیمه شب گذشته تاکید کرد که اوضاع آرام شده و شرایط تحت کنترل است.

بیانیه وزارت امور خارجه عراق

وزارت امور خارجه عراق امروز طی بیانیه ای حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا را محکوم کرد. در این بانیه اعلام شد تعرض برخی افراد تحت پوشش تظاهرکننده به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر کربلا محکوم شده است. وزارت امور خارجه عراق تاکید نمود که نمایندگی های دیپلماتیک که بر پایه توافقنامه‌های دوجانبه در عراق ایجاد شده است دارای حرمت بوده و نباید امنیت شان مورد تهدید واقع شود. در ادامه بیانیه امنیت نمایندگی‌ها و کنسولگری‌های خارجی به عنوان خط قرمز مورد تاکید قرار گرفت و اجازه تعرض منع گردید.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان