کیم جونگ اون – معرفی سلاح استراتژیک جدیدی در آینده

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۰-۱۲

سلاح استراتژیک جدید در اظهارات کیم جونگ اون

کیم جونگ اون ،رهبر کره شمالی در اظهارات جدید خوداز ساخت سلاح استراتژیک جدیدی سخن گفته است. رهبر کره شمالی پس از آن که در جلسه حزب حاکم خواستار «تدابیر مثبت و تهاجمی شده بود، این بار مدعی شد کشورش به زودی «سلاح استراتژیک» جدیدی را معرفی خواهد کرد.رهبر کره شمالی روز چهارشنبه ۱۱ دی ماه با بیان این که کشورش دیگر مکلف به ادامه تعلیق آزمایش سلاح های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک بین قاره ای نیست، گفت جهان به زودی شاهد دستیابی کره شمالی به یک «سلاح استراتژیک جدید» خواهد بود.

بنا به گزارش‌های رسیده، کیم جونگ اون از بن بست دیپلماتیک کشورش برای گسترش قابلیت های نظامی به وسیله افزایش آزمایش سلاح های کوتاه برد استفاده کرده است.

لحن تهدیدآمیز هدیه کریسمس کیم جونگ اون

اظهارات جدید رهبر کره شمالی در شرایط و اوضاع و احوالی است  که  قبل از آن رهبر کره شمالی در پی توقف مذاکرات هسته‌ای بین دو کشور تهدید کرده بود که «هدیه کریسمس» خواهد فرستاد. پرزیدنت ترامپ در تهدید کره شمالی گفته بود که ایالات متحده برای برخورد با هرگونه «هدیه کریسمس» این کشور آماده است.

تدابیر مثبت و تهاجمی کیم جونگ اون

پس از آن که آمریکا هشدار داد اگر کره شمالی به آزمایش موشک‌های دوربرد یا هسته‌ای دست بزند، ایالات متحده با اقدامی متناسب واکنش نشان خواهد داد، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در جلسه حزب حاکم خواستار «تدابیر مثبت و تهاجمی» شده بود.کره شمالی ماه گذشته مذاکرات هسته ای در سطح کاری با ایالات متحده را کنار گذاشت. پیونگ یانگ واشنگتن را برای این توقف مقصر جلوه داد

.کره شمالی از آن زمان که مذاکرات هسته‌ای با ایالات متحده را منتفی دانست  تهدید کرده است که آزمایش های هسته ای و پرتاب موشک های دوربرد را از سر خواهد گرفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان