گروگان گیری – رهایی پزشک از چنگال گروگان گیرها

  • توسط زینب رحیمی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۰۵

ماجرای گروگان گیری

گروگان گیری یک پزشک عمومی در شهر مشهد برای ۲۰۰ سکه طلا توسط اعضای یک باند سه نفره،گروگان گرفته شد. گروه گروگان گیری در حالی دستگیر شدند که پزشک را درون یک آلونک پلاستیکی و با قفل و زنجیر به ستون فلزی بسته بودند!در روز بیست و سوم دی ماه حدود ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح پزشک متخصص زنان و زایمان گزارش گروگان گیری  را به پلیس اطلاع و اظهار نمود که گروگان گیران از او ۲۰۰ سکه در مقابل آزادی همسرش درخواست نمودند.

گروگان گیری - رهایی پزشک از چنگال گروگان گیرها

گروگان گیری – رهایی پزشک از چنگال گروگان گیرها

گزارش پلیس

سردار محمدکاظم تقوی:بلافاصله پس از گزارش گروگان گیری نیروهای کلانتری شهید رجایی وارد عمل شدند و به تحقیق مقدماتی پرداختند اما با توجه به اهمیت و حساسیت این گونه جرایم، ماجرای آدم ربایی به دیگر یگان های اطلاعاتی و امنیتی نیز گزارش شد و پرونده مذکور برای پیگیری تخصصی و حرفه ای در اختیار کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت. تحقیقات میدانی گسترده اطلاعاتی بیانگر آن بود که پسر مردی که قبلا به عنوان راننده، پزشک را از مطب به محل سکونتش می رساند، نه تنها بیکار است بلکه از وضعیت اجتماعی و اخلاقی مناسبی نیز برخوردار نیست! به همین دلیل بخشی از تحقیقات کارآگاهان نیز درباره «رضا» (فرزند مرد راننده) متمرکز شد که در همان منطقه شهرک شهید رجایی سکونت داشت.

دستگیری آدم ربایان

تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده نیز نشان داد که آدم ربایان از یک دستگاه پراید برای ارتکاب جرم استفاده کرده اند که بررسی های میدانی مشخص کرد خواهر «رضا» پرایدی با مشخصات مذکور دارد.بنابراین با هماهنگی قاضی عندلیب ،عملیات ضربتی کارآگاهان پس از شناسایی مخفیگاه آدم ربایان در خیابان شهید بسکابادی آغاز شد.و کارآگاهان دایره مبارزه با آدم ربایی درحالی نیمه شب وارد یک ساختمان دو طبقه در حال احداث شدند که دو عضو باند در طبقه پایین ساختمان و عضو دیگر نیز که متاهل بود در همان نزدیکی و در منزلش به دام افتادند.

 

وضعیت پزشک هنگام رهایی

پزشک با قفل و زنجیر به ستون بسته شده بود و داخل آلونک پلاستیکی که فقط یک هیتر برقی وجود داشت اسیر شده بود.

 گروگان گیران

رضا جوان ۳۶ ساله بیکار و مجرد،علی ۳۰ ساله و عماد ۳۱ ساله در حالی که نقاب به چهره داشتند او را از منطقه کوهسنگی به زور داخل پراید انداخته و به ساختمان در حال احداث متعلق به مادر علی انتقال داده بودند.سردار محمد کاظم تقوی ضمن قدردانی از سربازان گمنام امام زمان (عج) افزود تحقیقات بیشتر برای کشف زوایای این پرونده همچنان ادامه دارد.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان