قریشی – ایران مخالف مذاکره خارج از حیطه برجام است

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۰-۲۹

واکنش قریشی به طرح نخست وزیر انگلیس

قریشی، وزیر امورخارجه پاکستان در نشست خبری بیان داشتند: ایران مخالف مذاکره خارج از حیطه برجام است. قریشی هفته گذشته سفرهای رسمی به ایران و آمریکا انجام داد که در واکنش به طرح نخست وزیر انگلیس برای جایگزین کردن برجام با توافق ترامپ گفت: ایران خواستار گفت وگو مطابق با برجام بوده و با هرگونه مذاکره خارج از آن مخالف است.

قریشی افزود: ایران به دنبال گفت وگو ماورای برجام نیست و با از بین بردن مفاد برجام و آغاز دوباره آن مخالف است. قریشی در جریان سفر رسمی به آمریکا و پیش از دیدار با مایک پمپئو وزیر خارجه  وترامپ، در گفتو گوی خبری با فاکس نیوز  به سوالات درخصوص تلاش های اسلام آباد برای تنش زدایی در منطقه، اهداف سفر به تهران، تحولات برجام، خروج نظامیان آمریکا از منطقه، فرآیند صلح افغانستان و روابط با هند پاسخ داد

          میانجیگری وزیرامورخارجه پاکستان در برجام

هدف اصلی دیپلماسی اسلام آباد

قریشی هدف اصلی دیپلماسی و مواضع منطقه‌ای دولت پاکستان را در سفر اخیر خود به ایران  تنش زدایی عنوان کرد. قریشی بر لزوم اقدامات لازم برای تنش زدایی در منطقه تاکید کرد و اظهار داشت: «پاکستان علاقه مند به خنثی کردن تنش ها است زیرا از نظر ما هرگونه درگیری جدید در منطقه می تواند عواقب خطرناکی داشته باشد.تبعات درگیری در منطقه می تواند فراتر از آن باشد، مختل شدن جریان تامین انرژی و نفت، اقتصاد جهانی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین باید اقدامات لازم برای تنش زدایی در منطقه، انجام شود».

وی سفر اخیر خود به ایران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: آنچه ما درک کردیم این است که ایران خواهان تشدید تنش ها نیست زیرا آنان از عواقب این موضوع آگاه هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان