گونه جهش یافته جدید – شناسایی گونه جدیدی از ویروس کرونا در بریتانیا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۲۵
گونه جهش یافته جدید کرونا - شناسایی گونه جدیدی از ویروس کرونا در بریتانیا

شناسایی نوع جدید کرونا ویروس در بریتانیا

مت هانکوک وزیر بهداشت انگلستان از شناسایی گونه جهش یافته جدید کرونا ویروس در این کشور خبر داده است. وی اعلام کرد حداقل ۶۰ مقام مختلف محلی در این کشور عفونت های کووید ناشی از نوع جدید را ثبت کرده اند. مت هانکوک گفته است: به سازمان بهداشت جهانی این موضوع اطلاع داده شده است و دانشمندان انگلیس نیز در حال انجام مطالعات دقیق بر روی این سویه جدید کرونا ویروس هستند.

وزیر بهداشت انگلستان تاکید کرده است که در حال حاضر هیچ چیزی برای پیشنهاد نسبت به این سویه جدید کروناویروس وجود ندارد و مشخص نیست این سویه جدید باعث بدتر شدن بیماری خواهد شد یا خیر یا اینکه واکسن ها دیگر موثر می باشند یا خیر. هانکوک در مجلس عوام به نمایندگان مجلس این کشور گفت که طی هفته گذشته در سراسر لندن، کنت، مناطقی از اسکس و هرتفوردشایر، افزایش شدید و گسترده ای در عفونت های کرونا ویروس دیده شده است.

به گفته وی در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ مورد از این نوع کروناویروس جدید را که عمدتا در جنوب انگلیس می باشد شناسایی کرده ایم، هرچند این موارد تقریبا در ۶۰ منطقه مختلف محلی کشور شناسایی شده است.

کنترل گونه جهش یافته جدید کرونا

وزیر بهداشت انگلستان تاکید کرده است: ما نمی دانیم که این میزان تا چه حد به دلیل نوع جدید کروناویروس است اما مهم هم نمی باشد که علت آن چیست، بلکه باید اقدام سریع و قاطعی در این زمینه  انجام دهیم که برای کنترل این بیماری کشنده در حین انجام واکسن کاملاً ضروری است.

پروفسور آلن مک نالی، کارشناس دانشگاه بیرمنگام نیز در این باره گفت: که آزمایشگاه های آزمایش کروناویروس در کشور انگلیس این نوع جدید از کرونا را در چند هفته گذشته مشاهده کرده اند. بیایید هیستریک نشویم. این کروناویروس جدید بدان معنا نیست که قابلیت انتقال ویروس بیشتر شده یا بیماری عفونی تر یا خطرناک تر شده است بلکه آن چیزی که در این شرایط مهم می باشد این است که باید بدانیم بیشتر مراقب باشیم.

گونه جهش یافته جدید کرونا - شناسایی گونه جدیدی از ویروس کرونا در بریتانیا

گونه جهش یافته جدید کرونا – شناسایی گونه جدیدی از ویروس کرونا در بریتانیا

مهم است که یک دیدگاه آرام و منطقی نسبت به جهش جدید ویروس داشته باشیم زیرا جهش یک ویروس امری طبیعی است و ما انتظار داریم که انواع جدیدی از کرونا ویروس به مرور زمان به وجود آیند و سپس هم از بین بروند.

پروفسور جاناتان بال استاد ویروس شناسی مولکولی در دانشگاه ناتینگهام گفت: اطلاعات ژنتیکی در بسیاری از ویروس می تواند خیلی سریع تغییر کند که گاهی اوقات این تغییرات می تواند به نفع ویروس باشد.

حتی اگر یک نوع ژنتیکی جدید از ویروس نیز ظهور کرده باشد و در بسیاری از مناطق انگلستان و سراسر جهان نیز در حال گسترش باشد، اتفاق کاملا تصادفی رخ می دهد. بنابراین مهم این است که ما باید هرگونه تغییر ژنتیکی را که اتفاق می افتد بررسی کرده تا ببینیم بر رفتار ویروس تاثیر می گذارد یا خیر و تا زمانی که این کار مهم را انجام ندهیم، ادعا در مورد تاثیرات احتمال جهش ویروس زودرس است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان