۳۲ میلیارد دلار ارز – تأمین ۳۲ میلیارد دلار ارز برای واردات از ابتدای سال

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۲۹

تأمین ۳۲ میلیارد دلار ارز برای واردات

طبق گفته رئیس کل بانک مرکزی ۳۲ میلیارد دلار ارز برای واردات ارز از ابتدای سال در نظر گرفته شده است. همتی رئیس کل بانک مرکزی در این مورد اعلام کرد: علیرغم مشکلات ناشی از تأثیر شیوع ویروس کرونا درامور تجاری و تأمین ارز در ابتدای سال، بانک مرکزی و صادرکنندگان تاکنون ۳۲ میلیارد دلار برای واردات کشور تأمین ارز کرده اند.

همتی رئیس کل بانک مرکزی  همچنین افزود: علیرغم مشکلات ناشی از تأثیر شیوع ویروس کرونا درامور تجاری و تأمین ارز در ابتدای سال، بانک مرکزی و صادرکنندگان تاکنون ۳۲ میلیارد دلار برای واردات کشور تأمین ارز کرده اند.

تأمین ارز از طریق سامانه نیما

۳۲ میلیارد دلار ارز - تأمین ۳۲ میلیارد دلار ارز برای واردات از ابتدای سال

تأمین ۳۲ میلیارد دلار ارز برای واردات از ابتدای سال

عبدالناصر همتی در ادامه گفتگوی خود یادآور شد: تأمین ارز از طریق سامانه نیما توسط صادرکنندگان به خوبی در حال انجام است و طی بهمن ماه روزانه به طور میانگین بیش از ۸۰ میلیون دلار معامله شده است.  این درحالی است که عرضه روزانه  در سامانه نیما به طور میانگین معمولا بیش از دوبرابر معاملات روزانه است.

براساس اعلام روابط عمومی بانک مرکزی از ابتدای سال جاری ۹٫۲ میلیارد دلار ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی، نهاده‌های کشاورزی دارو و تجهیزات پزشکی تأمین شده است.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری ۹.۲ میلیارد دلار ارز ترجیحی برای کالا های اساسی، نهاده های کشاورزی دارو و تجهیزات پزشکی تأمین شده است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان