واکسیناسیون کرونا در اسرائیل – کاهش ۹۵ درصدی ابتلا به کرونا در اسراییل

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۰۴

کاهش۹۵ درصدی ابتلا پس از واکسن

واکسیناسیون کرونا در اسرائیل ۹۵ درصدی خطر ابتلا به کرونا را کاهش داده است.  داده‌های این تحقیق در میان افرادی که دو هفته قبل از ۲۵ بهمن دوز دوم  واکسن را دریافت کرده‌اند، جمع‌آوری شده است. براساس وب‌سایت وزارت بهداشت اسرائیل حدود ۱.۷ میلیون نفراز افراد واجد شرایط دوز دوم واکسن خود را تا تاریخ ۱۱ بهمن دریافت کرده‌اند.

واکسیناسیون گسترده اسراییل را به بزرگترین نمونه مطالعاتی واکسن فایزر در دنیای واقعی تبدیل کرده است. گزارش‌های قبلی سازمان‌های بهداشت و سلامت اسرائیل نیز نتایج مثبتی را نشان داده‌اند و باعث شده تا اسرائیل محدودیت‌های کرونایی را پس از هفته‌ها لغو کند.
بسیاری از فروشگاه‌ها و مدارس از هفته جاری در اسرائیل باز خواهند شد. مردم می‌توانند به مراکز گردشگری و باغ‌وحش‌ها نیز بروند.

واکسیناسیون کرونا در اسرائیل - کاهش۹۵ درصدی ابتلا به کرونا در اسراییل

واکسیناسیون کرونا در اسرائیل – کاهش۹۵ درصدی ابتلا به کرونا در اسراییل

 وزارت بهداشت اسرائیل یک پاسپورت سبز را به افراد بهبود یافته از بیماری کرونا یا ایمن شده با واکسن ارائه می‌دهد تا بتوانند با ارائه آن در هتل‌ها ساکن شده یا برای شرکت در رویدادهای فرهنگی یا ورزشی حاضر شوند.
این گذر نامه یک هفته پس از تزریق دوز دوم واکسن به واکسینه شدگان ارائه می‌شود و تا ۶ ماه پس از تزریق اعتبار دارد.

اولین مرحله بازگشت به زندگی عادی

 در برخی گزارش ها آمده است از روز یکشنبه مغازه‌ها، کتابخانه‌ها و موزه‌ها در اسرائیل باز می‌شوند اما هنوز استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی لازم است.

وزارت بهداشت اسرائیل  اعلام کرد: این اولین مرحله بازگشت به زندگی عادی است. اسرائیل بالاترین میزان واکسیناسیون در جهان به نسبت جمعیت را انجام داده و بیش از ۴۹ درصد از ساکنان  آن حداقل یک دوز واکسن را تزریق کرده‌اند.
کنسرت ها و رویدادهای ورزشی هم با ۷۵ درصد ظرفیت از سرگرفته می شوند. با این حال سقف جمعیت در این رویدادها در فضای بسته ۳۰۰ نفر و در فضای باز ۵۰۰ نفر خواهد بود. علیرغم تسهیل محدودیت ها، فرودگاه های اسرائیل برای دو هفته دیگر باز نخواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان