افزایش استنادات و میزان ضریب تاثیر

  • توسط مدیر
  • ۱۳۹۵-۱۱-۰۵

افزایش استنادات و میزان ضریب تاثیر

استانداردهای کمّی در ارزیابی تحقیقات پژوهشی مهم است، همانطور که دانشگاه ها، دولت ها و سرمایه داران سعی می کنند تصمیمات خود در مورد سهام ها، سرمایه گذاری و استخدام ها را بر اساس معیارهای قابل اندازه گیری اتخاذ می کنند. ضریب تاثیر یک معیار حاضر و آماده، اگرچه بحث برانگیز است، که راهنمای کیفیت و اهمیت مقالات منتشر شده است، و این موضوع تاثیر مهمی بر نشریات دارد.

وقتی درحال ارزیابی استراتژی های موجود برای افزایش استناد به مقالات نشریه خود هستید، موارد زیر را نیز در نظر بگیرید:

۱٫ مقالات نویسندگانی که زیاد به آن ها استناد می شود را به کار گیرید.

تجزیه و تحلیل محتوای نشریاتی که دارای بیشترین استناد هستند، نویسندگانی را که می توانید از آن ها برای کار در نشریه خود دعوت به عمل آورید و یا به عنوان مهمان از آن استفاده کنید مشخص خواهد کرد.

۲٫ مقالاتی که هیچوقت به آن ها استناد نشده است را شناسایی کنید.

ممکن است هیچ وقت به درصدی از مقالات استناد نشود. مرور کنید که چه موضوعاتی برای استناد کردن جالب نیستند تا در نشریه خود از آن ها استفاده نکنید. مهم است که به یاد داشته باشید که ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا به تعدادی از مقالات استناد شود و استناد نشدن به آن ها به این معنی نیست که کسی آن ها را نخوانده است. بین افزایش استنادات و خدمت به خوانندگان خود اعتدال را حفظ کنید.

۳٫ مقالات مروری بیشتری منتشر کنید.

مقالات مروری جامع، تعداد زیادی خواننده جذب می کند و میزان استنادات را بالا می برد. بکارگیری مقالات مروری فعال اغلب لازم است. ممکن است بخواهید برای این منظور از مقالات مروری اختصاصی استفاده کنید.

۴٫ شماره ها یا مجموعه های خاص را منتشر کنید.

شماره های خاص در مورد موضوعاتی که تاثیر بالایی دارند می توانند توجهات و استنادات زیادی را جلب کنند. به علاوه یک مقاله مروری که نشریه را مورد بحث قرار دهد نیز می تواند توجه ها را جلب کند و میزان استناد را بالا برد.

۵٫ نسبت مقاله به جلد

تعداد مقالات یا سایر موارد قابل استناد که در هر جلد منتشر می شوند در محاسبه ضریب تاثیر موثر خواهند بود. اطمینان حاصل کنید که این نسبت بهینه سازی شود و محتوای نشریه شما به خوبی نمایه شود.

۶٫ از نویسندگان و داوران مقالات مرتبط که قبلا در نشریه منتشر شده اند یاد کنید.

اگرچه میزان زیاد استناد به خود (بیش از ۲۰ درصد) در نشریات پژوهشی مورد قبول نیست، اما خیلی رایج است که نویسندگان به مقالاتی که قبلا در نشریه منتشر شده است استناد می کنند. داوران می توانند بررسی کنند که آیا مقالات ارسال شده به میزان کافی به نشریه ارجاع کرده اند یا خیر. استناد به خود کار چندان اخلاقی نیست و نباید انجام شود.

۷٫ ترویج رسانه

مقالاتی که ارزش رسانه ای شدن را داشته باشند از رسانه ها بهره خواهند برد و این مسئله موجب افزایش دیده شدن مقاله می شود و توجه عموم را به آن جلب می کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان