Flying-V – پرواز آزمایشی هواپیمای Flying-V

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۷

پرواز موفق هواپیمای جدید

دانشمندان دانشگاه دلفت هلند موفق شدند هواپیمای جدید Flying-V را با موفقیت به پرواز در آوردند. این هواپیمای جدید طراحی کاملا متفاوت و جالب دارد. مسافران درون بال های آن مستقر می گردند. طول نمونه اولیه این پرنده جدید ۲۲.۵ متر و پهنای آن ۳ متر است. اولین پرواز آزمایشی در کشور آلمان انجام گرفته است. دانشمندان و تکنسین های این پروژه با تیمی از ایرباس همکاری داشته و این آزمایش را انجام داده اند.

پرواز آزمایشی هواپیمای Flying-V

پرواز آزمایشی هواپیمای Flying-V

آزمایش Flying-V

شرکت سازنده هوایپمای جدید در مورد نگرانی هایش در بیانیه ای اعلام کرده: یکی از بزرگترین نگرانی ها درباره برخواست این پرنده بود؛ چرا که سرعت نزدیک به زمان پرواز طبق محاسبات می توانست مشکل ساز گردد. برای جلوگیری از این مشکل مدل را بهینه سازی کردیم اما نیاز بود آزمایش صورت گیرد تا از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنیم.

خوشبختانه با رسیدن این سرعت به ۸۰ کیلومتر بر ساعت این مشکل رفع شد. البته این پرواز آزمایشی روی نمونه اولیه انجام شده و نتیجه این آزمایش نمی تواند موفقیت نمونه اصلی و واقعی را تضمین کند. باید مدل بزرگتر طراحی و ساخته شود تا بتوان آزمایشات نهایی را روی آن انجام داد.

شبیه ساز پرواز

با آزمایشات صورت گرفته محققان به این نتیجه رسیده اند که مرکز ثقل این هواپیما باید تغییر نماید. محل نصب آنتن نیز باید جا به جا شود. نتایج حاصل از این آزمایش موجب خواهد شد تا یک مدل نرم افزاری آیرودینامیک از هواپیمای Flying-V تولید خواهد شد.

مدل نرم افزاری که ایجاد گردد، می توان در شبیه ساز پرواز این پرنده را آزمایش کرد . خروجی های آن را مورد بررسی قرار داد. این هواپیمای مسافربری مصرف سوختی بهینه برای مسافت‌های طولانی دارد. در واقع نسبت به هواپیماهایی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند به مقدار ۲۰ درصد کمتر سوخت مصرف می کند. مسافرین، محموله ها و مخازن سوخت بال ها همگی در بال ها قرار می گیرند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 + 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان