آتش در مراتع پاوه – استقبال مردم پاوه از بازگشت پیکر ۳ فعال محیط زیست

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۹

استقبال مردم پاوه از بازگشت پیکر سه فعال محیط زیست

آتش در مراتع پاوه سه نفر قربانی برجای گذاشت. مردم پاوه در استان کرمانشاه از بازگشت پیکر ۳ فعال محیط زیست استقبال کردند. بلال امینی، مختار خندانی و یاسین کریمی دیروز به هنگام خاموش کردن آتش در مراتع پاوه در آتش محاصره شدند و جان خود را از دست دادند.مختارخندانی از مؤسسین انجمن ژیوای شهرستان پاوه، یاسین کریمیعضو کمیته عملیاتی این انجمن و نیز بلال امینی از نیروهای مردمی در دفاع از محیط زیست و حفظ جنگل ها بودند.

جلیل بالایی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه شب گذشته خبر حان باختن این سه تن را  اعلام کرد و اظهار کرد: «»سه نفر از دوستداران محیط زیست در جریان اطفاء حریق مراتع منطقه حفاظت شده بوزین مرخیل شهرستان پاوه جان باختند». وی افزود: «این افراد عصر امروز هنگام اطفاء حریق در محاصره قرار گرفته بودند و به علت وزش باد شدید نتوانستند جان خود را از مهلکه نجات دهند». از دیدگاه وی بوزین مرخیل در منطقه مرزی واقع شده و فاقد سکونت و صعب العبور است که به دلیل مناسب بودن سطح مرتع محل حریق وسیع و شدید بوده است. دیشب پیکرهای این سه فعال محیط زیست به شهر پاوه رسید و مردم این شهر برای ادای احترام و سو‌گواری؛ در خیابان‌های شهر جمع شدند.

 آتش در مراتع پاوه

استقبال مردم پاوه از بازگشت پیکر ۳ فعال محیط زیست

از روز پنجشنبه مراتع پاوه  در منطقه بوزین و مرخیل در آتش می سوزد و نیروهای امدادگر و مردمی توانستند تا غروب روز شنبه آتش را مهار کنند. ولی به دنبال مهار آتش  خبر جان باختن این سه فداکار شیرینی مهار آتش را با تلخی همراه کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در خصوص جزئیات حادثه گفت: «پس از کسب اطلاع از شعله ور شدن مجدد آتش فرماندار پاوه به همراه اعضای ستاد بحران و نیروهای متولی و مردمی در محل حاضر شدند و حدود ساعت ۱۹ امروز وزش باد و محاصره نیروهای مردمی گزارش شد که با تماس و پیگیری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی و دستور مهندس بازوند استاندار هماهنگی برای اعزام نیروهای کمکی و پرواز بالگرد صادر شد که به دلیل شرایط زمانی و هوا اجازه عملیات پرواز از حیث فنی داده نشد»

منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل باهدف حمایت از گونه با ارزش شوکا و ارزش‌های رویشگاهی با مساحت ۲۳ هزار و ۷۲۴ هکتار در پاییز ۱۳۷۴ به عنوان منطقه شکار و تیراندازی ممنوع و در سال ۱۳۷۸ حفاظت شده اعلام شد. شهرستان پاوه در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه و در منطقه ای کوهستانی واقع شده که بیش از ۷۷ هزار هکتار منابع ملی شامل جنگل و مرتع دارد، منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل حدود ۲۳ هزار ۷۲۴ هکتار مساحت دارد و در منطقه صفر مرزی در بخش باینگان واقع شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 + 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان