آتش سوزی درجنگل‌های ‌آمازون محور مذاکرات گروه ۷

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۳

آتش سوزی درجنگل‌های ‌آمازون 

آتش‌سوزی در جنگل‌های آمازون معمولا در فصل‌های خشک سال رخ می‌دهد و به عنوان یک رویداد طبیعی در نظر گرفته می‌شود. ولیکن آتش سوزی درجنگل‌های ‌آمازون  در سال جاری  رویدادی طبیعی نبوده و حامیان محیط زیست کشاورزان برزیلی را عامل افزایش اتش سوزی می‌دانند. چرا که از نظر ایشان کشاورزان با سوزاندن درختان به دنبال زمین مرتع هستند و  افزایش دما  نیز روند آتش سوزی را سرعت بخشیده است.

در سال جاری ۷۳ هزار مورد آتش سوزی در آمازون را به ثبت رسیده است که  این آمار ۸۳ درصد افزایش در مقایسه با هشت ماه اول سال ۲۰۱۸ را نشان می‌دهد. طرفداران محیط زیست رئیس جمهوری برزیل را مقصر بخش عمده مشکل می‌دانند.

آتش سوزی جنگل‌های آمازون به عنوان بحران بین‌المللی

طی روزهای گذشته ویلیام مکرون رئیس جمهور فرانسه از آتش سوزی های گسترده در جنگل‌های استوایی آمازون ابراز نگران  کرد و آن را یک بحران بین‌المللی دانست.

ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل جنگل‌های استوایی آمازون را به عنوان یک منبع اقتصادی که باید مورد استفاده قرارداد، توصیف نمود.

آتش سوزی درجنگل‌های ‌آمازون محور مذاکرات گروه ۷

مکرون،ریاست جمهوری فرانسه آتش سوزی جنگل های آمازون  را یک بحران بین المللی دانست  و  در کلام برای نشان دادن اهمیت این مسئله کلام خانه ما در آتش می سوزد را به کا برد.  مکرون در آستانه  برگزاری اجلاس گروه ۷  حران اخیر را به عنوان محور بحث در مذاکرات گروه ۷ حتی بدون حضور کشورهای منطقه مورد توجه قرارداد.

بولسونارو ریاست جمهوری برزیل در واکنش به این مسئله در توئیتر خود پیامی منتشر نمود و پیشنهاد رئیس جمهوری فرانسه در این باره که آمازون در اجلاس گروه ۷ بدون حضور کشورهای منطقه به بحث گذاشته شود یادآور ذهنیت استعماری دانست  که در قرن ۲۱ جایی ندارد.

 

                                                                                                   اندیشمند

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان