آخرین مناظره – دومین مناظره دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۰۳

 دومین مناظره دو نامزد اصلی انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

 آخرین مناظره دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد . در آخرین مناظره باید گفت بایدن و ترامپ نسبت به مناظره قبلی تا حد زیادی بهتر ظاهر شدند. ترامپ در مقایسه با مناظره قبلی کنترل بیشتری بر رفتار و گفتار خود داشت و  تا حدی در اندازه یک رئیس جمهور حضور پیدا کرد. ولیکن جو بایدن یک سر و گردن بالاتر از ترامپ به نظر رسید.

بایدن در مناظره قبلی این امکان بایش مهیا نشد که خصوصیات ذاتی خود را آشکار کند و روی صحنه بدرخشد. در مناظره قبلی تمرکز چندانی بر کلماتش نداشت و پراکنده گویی هایش زیاد بود. اما در مناظره نهایی خیلی تند و تیز تر،مسلط تر و هدفمندتر ظاهر شد و هیچ نشانه ای هم از زوال عقل یا آلزایمر از خود بروز نداد. صرف همین موضوع،کافی بود که نسبت به رقیب تا حد زیادی بهتر به نظر برسد.

آخرین مناظره – دومین مناظره دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

بایدن دو خصوصیت اصلی دارد : یکی تسلط بی بدیلش بر سیاست به پشتوانه نیم قرن حضور در سیاست های کشورش و دیگری توانایی فوق العاده زیادش در برقراری رابطه با مردم عادی کشورش.

وی در آخرین گفتگو موفق شد هر دوی این خصوصیات را به رخ بکشد و در نتیجه روی صحنه بدرخشد. وی باهوش تر و حتی دوست داشتنی تر از هر زمان دیگری به نظر رسید و آنجا که درباره تفرقه میان آمریکایی ها حرف زد به قدری متاثر شد که بغض کرد. این لحظات بسیار تاثیرگذار بودند.

فراز اصلی  آخرین مناظره

بنا بر نظرات مختلف  فراز اصلی مناظره آنجا بود که بحث پاندمی کرونا مطرح شد و ترامپ گفت« ما داریم زندگی کردن با پاندمی را یاد میگیریم »بایدن با حاضرجوابی قابل تحسینی جمله ویرانگر خود را به سوی حریف پرتاب کرد و‌ گفت: « ترامپ می گوید ما داریم زندگی کردن با پاندمی را یاد میگیریم، اما ما داریم مردن با پاندمی را یاد میگیریم ».

در روزی که آمریکا رکورد مبتلایان کرونا را زد، این جمله شاه بیت مناظره بود و به نظر خیلی سر و صدا خواهد کرد. ترامپ سعی کرد قضیه لپ تاپ پسر بایدن را به عنوان یک رسوایی بزرگ مطرح کند اما تلاشش بی نتیجه بود به این دلیل ساده که جوزف بایدن نامزد ریاست جمهوری است و نه پسرش هانتر بایدن.

برنده آخرین مناظره

در پایان اولین پرسشی که در همه رسانه ها مطرح شد این است که کدام یک از این دو کاندید برنده شدند؟ سی ان ان بایدن را برنده  آخربن مناظره اعلام کرده اما نشریاتی مثل دیلی تلگراف ترامپ را برنده معرفی کرده اند.

البته باید توجه داشت که مناظره نهایی عملا نقش چندانی در تصمیم گیری مردم آمریکا ندارد.انتخابات به قدری قطبی شده که عملا تعداد افراد مردد بسیار اندک است. به عبارتی همه تصمیمشان را از قبل گرفته اند و مناظره نمی تواند تاثیر چندان زیادی به جا بگذارد و در پایان،مناظره یک برنده دیگر هم داشت و آن خانم کریستن ولکر مجری مناظره بود که کارش را عالی انجام داد.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان