آرسن ونگر – فوتبال ایران تعداد زیادی مربی خوب دارد که نیاز به آموزش دارند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۲۶

فوتبال ایران تعداد زیادی مربی خوب دارد

آرسن ونگر رییس توسعه جهانی فوتبال در وبینار دانش افزایی فدراسیون فوتبال شرکت کرد. ونگر در این وبینار گفت: ایران یک کشور بزرگ است که استعدادهای فراوانی در آن وجود دارد. شما مربیان خوب زیادی هم دارید البته نیاز است تا مدام آموزش ببینند تا همواره در مسیر پیشرفت قرار داشته باشند. فیفا مسئولیت دارد تا پتانسیل های این کشور را تقویت کند. هدف ما در فیفا کمک کردن به فدراسیون هاست.

آرسن ونگر - فوتبال ایران تعداد زیادی مربی خوب دارد که نیاز به آموزش دارند

آرسن ونگر – فوتبال ایران تعداد زیادی مربی خوب دارد که نیاز به آموزش دارند

برگزاری دوره مربیگری

او در ادامه سخنانش گفت: در حال آماده سازی برای برگزاری کلاس های مربیگری در بعضی از کشورها از جمله ایران هستیم. مطمئن باشید نیازهای فوتبال شما را تحلیل و بررسی خواهیم کرد و با برنامه ریزی مناسبی به شما ارائه می کنیم.

ونگر همچنین با مربیان حاضر در این وبینار هم سخن گفت. او در پاسخ به سوال فلسفه مربی در مقابل بازیکن گفت: یک مربی باید بازیکنش را تحت تاثیر قرار دهد. مسلما اینکه شما فرهنگ بازیکن را بشناسید اهمیت زیادی دارد. در واقع مربی کسی است که با تخصص در فوتبال کار می‌کند و برای موفقیت به سه رکن اساسی نیاز دارد. رکن اول ارتقای همیشگی دانش، رکن دوم بالا بردن مهارت‌های انتقالی و رکن سوم راهبرها و روش‌هایی که باعث موفقیت تیم میگردد.

این شعار همیشگی من است که مربی باید ایتدا بلد باشد خوب گوش کند و باید این مهارت را در خود تقویت کند تا با شنونده خوبی بودن بتواند تعامل خوبی ایجاد کند.

راهکارهای مربیگری

مربی پرسابقه آرسنا گفت: در سال ۱۹۹۳ که کارم را در فرانسه شروع کردم یکسری اصول برای خودم تعریف کردم. مهم ترین مسئله برای من تمرینات با کیفیت بود. همکاری با افراد متخصص و صد البته نظم. این مسائل برای هر تیمی بسیار مهم و ضروری هستند.

این وبینار دانش افزایی مربیگری فوتبال امروز با سخنرانی دبیرکل فدراسیون فوتبال و با حضور آرسن ونگر آغاز شد. بسیاری از مربیان فوتبال کشورمان در این دوره حضور دارند. دراگان اسکوچیچ، حمید استیلی، امیر قلعه نویی و حسین عبدی از این جمله هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان