آزمایش موشکی آمریکا

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۳۰

آزمایش موشکی آمریکا

آزمایش موشکی جدید آمریکا واکنش مسکو را درپی داشت. ذر پی آزمایش موشکی جدید آمریکا که از نوع کروز میان برد است، روسیه طی اطلاعیه ای آن را به شدت محکوم کرده و مایه تاسف خواند. با این حال روسیه اعلام کرده از اقدام متقابل خود داری می کند.

وزارت دفاع آمریکا ضمن اعلام خبر این آزمایش موشکی از موفقیت آمیز بودن آن نیز ابراز خرسندی کرد. این وزارت خانه گفت که این آزمایش روز شنبه ۱۷ اگوست به صورت موفقیت آمیز در سواحل کالیفورنیا انجام شده است.

در بیانیه این وزارت خانه همچنین آمده این آزمایش موشکی از سوکیه پرتاب خود به سمت هدف خارج شده و پس از طی حدود پانصد کیلومتر به هدف برخورد کرده است.

این آزمایش در حالی صورت میگیرد که ایالات متحده آمریکا چندوقت پیش از پیمان منع گسترش موشک های میان برد هسته ای  با روسیه خارج شده است.

چین نیز به شدت این آزمایش را محکوم کرده و نگرانی خود را نسبت به این مسئله اعلام کرده است. چین این اقدام را باعث شروع دور جدیدی از مسابقات تسلیحاتی می داند.

پیمان منع موشک های هسته ای

پیمان منع موشک های هسته ای میانبرد در سال ۱۹۸۷ بین رهبر وقت شوروی گورباچف و رئیس جمهور آن زمان ایالات متحده آمریکا ریگان امضا شد. طبق این پیمان که در زمان جنگ سرد آمضا شده بود، تولید موشک های هسته ای و غیر هسته ای میانبرد که شامل موشک های با برد ۵۰۰ الی ۵۵۰۰ کیلومتر می باشد و همچنین آزمایش موشکی در این زمینه منع شده است.

حال باید دید این اقدام تحریک کننده آمریکا چه واکنش های دیگری از سوی روسیه خواهد داشت. به نظر می رسد دونالد ترامپ با این اقدام قصد شروع ماجراجویی جدیدی در منطقه داشته و می خواهد افکار عمومی مردم آمریکا در شکست مفتضحانه در منطقه به خصوص در مسئله سوریه را به سوی دیگر سوق دهد.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان