آسیب مغز توسط بعضی از غذاها

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۴

آسیب مغز توسط بعضی از غذاها

آسیب مغز توسط بعضی از غذاها ، باعث می شود که در انتخاب غذایی که می خواهیم بخوریم دقت کنیم. بهداشت نیوز چنین گزارش می دهد : دانشمندان معتقدند مصرف بعضی از غذاها به هیپوتالاموس مغز آسیب می رساند . به طوری که موجب ایجاد بی نظمی در هیپوتالاموس مغز می شود.
هیپوتالاموس مغز که مسئول تنظیم وزن و متابولیزم بدن است با خوردن غذاهای چرب دچار آسیب می شود.

مضرات غذاهای پر چرب

دکتر سبرینا دیانو و همکارانش گفتند: مصرف غذا‌های پرچرب به خصوص غذا‌هایی که مقادیر زیادی چربی و کربوهیدرات دارند به التهاب هیپوتالاموس می‌انجامد که این روند نیز به چاقی و سوء تغذیه منجر خواهد شد. دانشمندان گفتند التهاب در هیپوتالاموس فقط سه روز پس از مصرف غذا‌های پرچرب روی می‌دهد حتی پیش از آنکه بدن علائم چاقی رو آغاز کند.
دانشمندان معتقدند التهاب در هیپوتالاموس بعد از سه روز از مصرف غذاهای پرچرب می شود و این در حالی است  که بروز چاقی  بعد از مصرف غذاهای پرچرب مدت زمانی طول می کشد تا در انسان نمایان شود.

عوامل موثر در ایجاد چاقی

مصرف برخی از داروها ،  عوامل ارثی، پرخوری، تغییر سوخت و ساز بافت چربی، کاهش فعالیت جسمی  در صورتی که مقدار مواد غذایی که مصرف می شود کم نشود ،  این عوامل موجب بروز چاقی در انسان می شود.
همچنین افزایش چربی  در شکم نیز منجر به بروز بیماری‌های قلبی عروقی می گردد. بنابراین بهتر است از افزایس جربی در بدن جلوگیری گردد که این امر با مصرف کم غذاهای پر چرب و کربو هیدرات ها امکان پذیر است .

افزایش پیش رونده وزن

بسیاری از بیماران از افزایش پیش رونده وزن شکایت می کنند و این در صورتی است که مقدار غذای مصرفی آنها افزایش نیافته است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان