آلزایمر – با مسواک زدن فراموشی را از خودتان دور کنید

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۹-۰۳

آلزایمر

آلزایمر بیماری بسیار ناراحت کننده ایست که در کمین بسیار از مردم به خصوص افراد پا به سن گذاشته می باشد. تا کنون نظریه های مختلفی برای این بیماری ارائه شده است ولی راه حلی برای درمان آن یافت نشده است.

آلزایمر درمان خاصی ندارد ولی دانشمندان توانسته اند ارتباطی بین بیماری های لثه و این بیماری بیابند. در این تحقیق که توست محققین نروژی انجام شده، آن ها متوجه شدند که مشکلات لثه می تواند بر تشدید ابتلای فرد به آلزایمر موثر باشد.

آن ها طبق شواهدی که بر اساس DNA کشف کردند باکتری‌ هایی که سبب به وجود آمدن گینوییت می‌شوند توانایی انتقال از دهان به مغز را دارند. این باکتری پروتئینی ایجاد می‌کند که توانایی بنابودی  عصب‌ های مغز را دارد٬ که سبب نابودی حافظه و نهایتا ابتلا به بیماری در فرد می‌شود.

محققین نروژی همچنین افزودند که بیماری لثه به تنهایی موجب آلزایمر نمی شود ولی به شدت در روند ایجاد آن نقش دارد. با اینحال دانشمندان می گویند که رعایت برخی موارد در پیشگیری از این رخداد نقش موثری دارد.

با مسواک زدن آلزایمر را از خودتان دور کنید!

محققین تاکید کردند که مسواک زدن و رعایت بهداشت دهان و دندان به خصوص مراجعه مرتب به دندانپزشک به شدت بر مقابله با این فرایند که منجر به بیماری می شود تاثیر دارد و خصوصا افرادی که تولید این پروتئین در آن ها بیشتر بوده و یا سابقه ابتلا به بیماری در خانواده آن ها وجود دارد، باید بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمایند.

دانشمندان پیش از این یافته بودند که باکتری‌ هایی که سبب به وجود آمدن گینوییت می‌شوند، توانایی انتقال از دهان به مغز را دارند، در صورتی که آنزیم‌های خطرناک آن ها موجب نابودی عصب‌ های مغز شده و به بیماری دامن می زنند.

با اینحال، برای نخستین بار، دانشمندان نروژی دارای دلایلی مبتنی بر DNA برای این روند نابودی عصب ها هستند. آن ها با بررسی های انجام شده بر روی بیش از پنجاه شخص دارایی بیماری موفق به کشف آنزیم های نابودگر در بیش از ۹۵ درصد بیماران شدند.

بنا به اعلام آن ها این یافته ها به دانشمندان کمک جدیدی برای ریشه کن کردن بیماری آلزایمر می‌دهد.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان