آمیکا – رونمایی شرکت انگلیسی Engineered Arts از ربات انسان‌نمای آمیکا

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۱۰-۰۸

آمیکا در زمره ابداعات خارق العاده

آمیکا (Ameca) نام ربات انسان‌نمای جدیدی است که توسط شرکت انگلیسی انجینیرد آرتس (Engineered Arts)  به زودی در نمایشگاه CES ۲۰۲۲ در ژانویه رونمایی خواهد شد.  شباهت زیاد حرکات این ربات با انسان‌ها، موجب شگفتی بسیار همگان شده است. او در اینجا به عدم رعایت حریم شخصی خود واکنشی کاملا انسانی و توام با خشم نشان می‌دهد.

شرکت Engineered Arts، به عنوان طراح و سازنده ربات‌های انسان‌نما در روزهای اخیر ویدئویی از یکی از واقعی‌ترین ربات‌های ابداع شده خود منتشر کرد. در این ویدئو، این ربات که «Ameca» نام دارد، در حال انجام یک سری حالات چهره انسان است که بسیار به واقعیت شباهت دارد.

حالات انسانی آمیکا

زمانی که Ameca هوشیار می‌شود و چشمانش را باز می‌کند، در چهره‌اش ترکیبی از سردرگمی و ناامیدی دیده می‌شود. اما وقتی این ربات شروع به نگاه کردن به دست‌ها و بازوهایش می‌کند، دهانش را باز کرده و ابروهایش را بالا می‌برد که شگفت‌آور است. در انتهای ویدئو  منتشر شده این شرکت نشان می‌دهد که «Ameca» لبخند می‌زند و دستش را برای خوشامدگویی به سمت بیننده دراز می‌کند.

آمیکا - رونمایی شرکت انگلیسی Engineered Arts از ربات انسان‌نمای آمیکا

آمیکا – رونمایی شرکت انگلیسی Engineered Arts از ربات انسان‌نمای آمیکا

البته ربات Ameca مانند ربات اطلس از شرکت بوستون داینامیکس توانایی راه رفتن ندارد و به نظر نمی‌رسد که در آینده‌ای نزدیک توانایی راه رفتن به این ربات اضافه شود. البته «Engineered Arts» می‌گوید که این ربات در حال حاضر قادر به راه رفتن نیست، اما در مقطعی توانایی راه رفتن را هم به او می‌دهد.

 اهداف آمیکا

این شرکت انگلیسی به غیر از ربات Ameca یک ربات واقع گرایانه دیگر به نام Mesmer را نیز توسعه داده است. بنا به گفته این شرکت  از اسکن‌های سه‌بعدی انسان‌های واقعی برای ارائه ساختار استخوانی دقیق، بافت پوست و حالات واقعی چهره به ربات استفاده شده است. در ویدئویی دیگری که از این ربات منتشر شد حرکات چهره آن طبیعی‌تر از ربات Ameca است.

شرکت Engineered Arts در حال حاضر روی ایجاد ربات‌های انسان نما برای سرگرمی تمرکز کرده است و  احتمالا دو ربات فوق را برای جلب توجه بازدیدکنندگان در رویداد‌های مختلف استفاده خواهد شد و ربات‌هایی نیستند که یک وظیفه خاص به آنها سپرده شود از این رو در نمایشگاه ماه آتی رونمایی خواهند شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان