آنتونی فائوچی – واکسن کرونا تا پایان سال جاری آماده خواهد شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۱۱

توزیع واکسن کرونا در سال ۲۰۲۱

آنتونی فائوچی ، رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا روز گذشته اعلام کرد: با احتیاط می‌توانیم بگوییم که واکسن کرونا تا پایان سال جاری آماده خواهد شد. از نظر وی واکسن کرونا  از طریق یک رویکرد مرحله‌ای در سال ۲۰۲۱ میان همه آمریکایی‌ها توزیع خواهد شد. فائوچی به کمیته منتخب مجلس نمایندگان آمریکا در امور کرونا ویروس اعلام کرد: برای دراختیار گذاشتن یک واکسن ایمن و مؤثر تضمینی وجود ندارد، اما براساس داده‌های بدست آمده از حیوانات و همچنین داده‌های اولیه انسانی، ما با احتیاط می‌توانیم بگوییم که واکسن کرونا تا پایان سال جاری آماده خواهد شد. فائوچی در سخنرانی خود تاکید کرد در اوضاع فعلی ده‌ها کاندید واکسن وجود دارد و حداقل پنج دولت فدرالی در آمریکا به طور فعال با آن‌ها درگیر هستند.

آنتونی فائوچی – واکسن کرونا تا پایان سال جاری آماده خواهد شد

علت شیوع بالای ویروس کرونا در آمریکا

فائوچی  با حضور در جلسه مجلس نمایندگان آمریکا،  توییت اخیر دونالد ترامپ در مورد علت اصلی بالارفتن موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالت متحده از طریق افزایش شمار تست‌ها را رد کرد. فائوچی برخلاف ترامپ اعلام کرد: یکی از عوامل افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا تعجیل برخی از ایالت‌ها در لغو محدودیت‌ها و نادیده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی بوده است.

فاز یک واکسن کووید-۱۹

مدیر اجرایی شرکت مدرنا اواخر اردیبهشت ماه اعلام کرده بود نتایج کارآزمایی فاز یک واکسن برای کووید-۱۹، نشان می دهد سیستم ایمنی بدن افراد تحت آزمایش، همان واکنشی را نشان داده که در افراد درمان‌شده دیده می‌شود. جامعه علمی اما خواستار انتشار جزئیات شده بود تا خود در مورد آن، و ورای مسائل تجاری، قضاوت کند.

نتایج در ژورنال پزشکی نیوانگلند، نشریه تخصصی و معتبر داوری همتا در آمریکا، منتشر شد. نتایج منتشر شده حاکی از آن بود که  پادتن کافی برای مقابله با ویروس کرونا در بدن همه ۴۵ داوطلب تولید شده‌است. همزمان در بسیاری از بیماران عوارض جانبی جزئی مشاهده شده‌است.. آنتونی فاوچی این نتایج را دلگرم‌کننده عنوان کرد.آقای فاوچی تاکید کرده «داده‌ها واقعا خوب به‌نظر می‌رسند؛ عوارض جانبی شدیدی هم دیده نمی‌ شود»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان