آنتی بادی – آنتی بادی شرکت ایلای لیلی در برابر کرونا مصونیت ایجاد می کند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۰۸

ایجاد مصونیت در برابر کرونا

شرکت داروسازی ایلای لیلی اعلام کرده است داروی حاوی آنتی بادی مونوکلونال این شرکت باعث ایجاد مصونیت افراد در برابر ابتلا به ویروس کرونا می‌شود. این دارو در ماه های گذشته مجوز مصرف اورژانسی را توسط FDA (سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا) دریافت کرده بود. پزشکان با استفاده از این دارو به درمان بیمارانی که به نوع خفیف کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند ولی ریسک ابتلای آن‌ها به نوع حاد وجود دارد، می پردازند.

حالا که در سراسر جهان بحث تایید و تزریق واکسن کرونا بسیار داغ است، این شرکت داروسازی هم از اثربخشی داروی آنتی بادی خود به عنوان یک راه حل برای ایجاد مصونیت در برابر کووید ۱۹ سخن گفته است.

آنتی بادی شرکت ایلای لیلی در برابر کرونا مصونیت ایجاد می کند

آنتی بادی شرکت ایلای لیلی در برابر کرونا مصونیت ایجاد می کند

داروی حاوی آنتی بادی شرکت ایلای لیلی

این شرکت مدعی است که میزان اثربخشی این دارو برای مصونیت در برابر ابتلا به بیماری کرونا بسیار چشمگیر است؛ بنابراین می‌توان از این آنتی بادی برای پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ استفاده کرد. شرکت ایلای لیلی پس از انجام مطالعه جدیدی روی ۹۶۵ نفر سالمند داوطلب از خانه‌های سالمندان، ۶۶۶ نفر پرسنل کادر درمان و ۲۹۹ نفر از کارمندان شرکت داروسازی این نتیجه را اعلام کرده است.

نتایج آزمایش‌ها از اثربخشی ۸۰ درصدی در کاهش میزان عفونت در داوطلبان کادر درمان و اثربخشی ۶۰ درصدی در بین داوطلبان سالمند خبر داده است. معالجه با آنتی بادی مونوکلونال در آزمایش‌های بالینی با کاهش سطح ویروس، علایم بیماری و ریسک بستری شدن در بیماران مبتلا به نوع خفیف کووید-۱۹ نتایج امیدوارکننده‌ای داشته است. البته مطالعات و آزمایشات در این رابطه هنوز ادامه خواهد داشت و محققان برای دست یابی به نتایج بهتر و اثربخشی بیشتر در حال تلاش هستند.

ایالات متحده از جمله کشورهایی است که تزریق واکسن را شروع کرده و تا امروز ۲۲.۴ میلیون نفر از گروه های حساس شامل سالمندان و کادر درمان در این کشور واکسن دریافت کرده اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان