آپارات – آپارات یکی از ۵۰ سایت پربازدید در جهان شد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۱۴
آپارات یکی از 50 سایت پربازدید در جهان شد

۵۰ سایت پربازدید دنیا

دو سال قبل بود که وبسایت آپارات بر اساس رتبه بندی الکسا وارد لیست ۱۰۰ سایت پربازدید دنیا شده بود. حالا در رتبه بندی جدید، این وبسایت با یک پیشرفت چشمگیر وارد لیست ۵۰ سایت پربازدید شده است. این خبر را اکانت رسمی این وبسایت در توییتر اعلام کرده است. سایتی که در زمینه ‌اشتراک‌گذاری و پخش آنلاین ویدیو فعالیت داشته و حالا ده سالگی خود را هم رد کرده است؛ در حال حاضر دومین سایت پربازدید در ایران و پنجاهمین وب‌سایت پربازدید در جهان است.

آپارات یکی از 50 سایت پربازدید در جهان شد

آپارات یکی از ۵۰ سایت پربازدید در جهان شد

پلتفرم اشتراک گذاری ویدیوی آپارات

این پلتفرم همچنین به رکورد یک میلیارد و دویست میلیون پخش ویدیو در ماه نیز رسیده است. ماهانه بیش از یک میلیون ویدیو در این پلتفرم اشتراک گذاری ویدیو آپلود می‌شود. هرچند این وبسایت موفق به پیشرفت و دریافت بازدید های فراوان شده است، اما بسیاری از کاربران نسبت به این پلتفرم انتقادهایی دارند. بسیاری معتقدند چنانچه یوتیوب در ایران فیلتر نشده بود، این وبسایت هرگز چنین رشدی نداشت.

مدیریت آپارات توسط هلدینگ صبا ایده انجام می گیرد که در سال گذشته روی چند پروژه استارتاپی نیز سرمایه گذاری داشته است. صبا ایده نظر این کاربران را رد نکرده اما عنوان کرده است که این هولدینگ دخالتی در فیلترینگ یوتیوب درکشور نداشته است.

تلاش برای تولید محتوا

محمدجواد شکوری مقدم، مدیرعامل صبا ایده پیش تر گفته بود: زمانی که اقدام به راه اندازی از آپارات کردیم، امیدی به موفقیت این پلتفرم نداشتیم. چون کاربر می‌توانست در یوتوب محتوایی را تماشا کند که اینجا در سایت ما اجازه انتشار نداشت. در حقیقت ما زودتر از رقبای داخلی شروع کردیم و از نظر فنی هم کمی اوضاع بهتری داشتیم. از این موضوع اطمینان دارم که هر کس دیگری در آن زمان درست شروع به کار کرده بود اکنون جای آپارات قرار گرفته بود.

آپارات در ماه های گذشته در تلاش بوده تا با افرادی که تولید محتوا می کنند، همکاری بیشتری داشته باشد. حالا باید دید این افراد که اخیرا بیشتر به یوتیوب متمایل شده اند، با رکورد جدید آپارات به سمت این پلتفرم خواهند آمد یا خیر.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان