آکادمی اسکار – نرگس آبیار و سمیرا مخملباف اعضای جدید آکادمی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۱
آکادمی اسکار - نرگس آبیار و سمیرا مخملباف اعضای جدید آکادمی

اعضای جدید معتبرترین آکادمی سینمایی جهان

اعضای جدید آکادمی اسکار معرفی شده اند. در این بین نام چهار ایرانی هم به چشم می خورد. نرگس آبیار، سمیرا مخملباف، ستار اورکی و علی عباسی این چهر نفر هستند. این آکادمی مانند سال های گذشته در انتخاب اعضای جدید بیشتر به سراغ زنان و اقلیت های مختلف جوامع رفته است. از معروف ترین افرادی که امسال نامشان وارد لیست شده می توان به رابرت ایگر، لولو وانگ و آری آستر اشاره نمود.

آکادمی اسکار - نرگس آبیار و سمیرا مخملباف اعضای جدید آکادمی

آکادمی اسکار – نرگس آبیار و سمیرا مخملباف اعضای جدید آکادمی

ایرانی های آکادمی اسکار

نرگس آبیار کارگردان فیلم هایی مثل شیار ۱۴۳، نفس و شبی که ماه کامل شداست که در سالهای گذشته در کشور موفقیت های زیادی کسب کرده است. سمیرا مخملباف فرزند فیلمساز مشهور کشورمان محسن مخملباف است. او سازنده آثاری چون ۵ عصر و تخته سیاه می باشد. ستار اورکی، آهنگساز فروشنده و جدایی نادر از سیمین و علی عباسی، کارگردان ایرانی مقیم دانمارک که با فیلم مرز شهرت بسیاری کسب نموده، اعضای ایرانی جدید آکادمی هستند. پیش از این هم از کشورما افرادی به عضویت این آکادامی درآمده بودند. لیلا حاتمی، گلشیفته فراهانی، اصغر فرهادی، رخشان بنی‌اعتماد، هایده صفی‌یاری، محمدرضا دلپاک، محمد رسول‌اف، بهمن قبادی و … اعضای ایرانی آکادمی هستند.

غیر آمریکایی ها

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی پیش تر اعلام کرده بود که ترکیب اعضا را با تنوع نژادی و زنان تنوع بیشتری خواهد داد. امسال از مهم ترین ویژگی اعضای جدید درصد بالای اعضای غیر آمریکایی است. بیش هر ۴۹ درصد اعضا افرادی از سایر کشورهای جهان هستند. این آکادمی بیش از ۶ هزار عضو دارد که با رای این افراد برندگان این مراسم انتخاب می گردند. مراسم اسکار که معتبرترین جشنواره سینمایی جهان است، هر ساله در ماه فوریه برگزار می گردد. البته مراسم امسال با دو ماه تاخیر به علت کرونا برگزار خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 + 23 =


اخبار

سینما و هنر

جهان