آرش و مسیح مالیات می دهند؟

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳

آرش و مسیح مالیات می دهند؟

این سوال ممکن است برای موسیقی دوستان پیش بیاد که با وجود درآمد بالا، آرش و مسیح مالیات می دهند؟

خواننده ها و بازیگران و اقشار فرهنگی از نظر پرداخت مالیات تافته جدا بافته هستند. در صورتیکه بر اساس قانون شهروندان باید مالیات درآمدشان را بپردازند.

مطلبی که شاید جالب به نظر برسد این است که درآمد سالانه بر خی خوانندگان پاپ معادل ۱۳۰ سال حقوق یک کارمندی است که باید مالیات پرداخت کند. و همینطور برخی چهره های مطرح سینما و تلویزیون در یک سال به اندازه ۳۶ سال حقوق کارمندان درآمد دارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خانم طیبه سیاووشی بیان می کند: بازیگران و خواننده ها هر بار که سخن از پرداخت مالیات می شود بلوا به پا مکنند.

غلامرضا سلامی عضو شورای راهبردی نظام مالیاتی در وزارت اقتضاد می گوید: قانون معافیت مالیاتی برای بازیگران و خواننده ها و برخی شغل های خاص در مراحل نهایی خود است و دولت لایحه ای را تدوین میکند که دلالان سکه و ارز و زمین نیز مشمول مالیات می شود و فرار های مالیاتی هم به حداقل می رسد.

کنسرت های آرش و مسیح

در ماه های گذشته یعنی اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد نشان می دهد که کنسرت های این خوانندگان که در شهر های مختلف ایران به مدت ۲۴ شب برگزار شده است. میزان فروش بلیت های کنسرت در هر شب به طور متوسط ۱۰۰ میلیون تومان است. که در مجموع در این ۴ ماه مبلغی حدود ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان درآمد این ۲ برادر است. که مشخص می شود ماهانه ۶۰۰ میلیون تومان درآمدشان بوده است. با توجه به آن باز هم معاف از مالیات هستند .

 

قبلی «
بعدی »

1 دیدگاه

  1. مالیات چیزیست که مملکت های موفق می گیرند و با اون رشد میکنند ولی تو این مملکت متاسفانه جا افتاده که فرار از مالیات کار درستیست. امیدوارم درست بشه این طرز فکر غلط .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان