آیفون ۱۲ – دلایلی برای نخریدن آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو مکس

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۰۸
دلایلی برای نخریدن آیفون 12 و 12 پرو مکس

انتخاب سخت برای کاربران

تصمیم اپل برای عرضه مدل های معمولی موجب شده تا کاربران در سال های گذشته مدل های بزرگتر یعنی پرومکس را انتخاب کنند. این بار تفاوت های آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو کاربران را برای انتخاب گوشی، دچار سر در گمی کرده است. امسال به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا مدل پرو مکس دیرتر هم وارد بازار می‌شود.

با رونمایی از این دو مدل جدید، کاربران متوجه این نکته شده اند که این دو مدل تا حد بسیار زیادی به یکدیگر شباهت دارند. این شباهت ها هم در ظاهر این گوشی ها و هم در مشخصات فنی است. مثلا آیفون ۱۱ که سال گذشته عرضه شد، صفحه نمایش Liquid Retina HD داشت؛ اما مدل های جدید دارای صفحه نمایش سوپر رتینا XDR می باشند. هم‌چنین هردو سری جدید با تراشه‌ی A14 Bionic، پشتیبانی از Dolby Vision HDR ، ۵G، محافظ سرامیکی و سایر ویژگی‌های مشابه ارائه می‌شوند.

دلایلی برای نخریدن آیفون 12 و 12 پرو مکس

دلایلی برای نخریدن آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو مکس

طرفداران بیشتر آیفون ۱۲ و مدل مینی

فریم آیفون ۱۲ از آلومینیوم مورد استفاده در صنعت هوافضا ساخته شده و فولاد ضد زنگ دیگر در مدل جدید آیفون به کار نرفته است. خبری از دوربین تله فوتو و هم‌چنین اسکنر لایدار هم نیست. آیفون ۱۲ با قاب محافظ تقریبا هم‌اندازه‌ی آیفون ۱۱ پرو مکس است اما امسال ۱۲ پرو با قاب از مدل سال گذشته بزرگتر است و باید دید کاربران تا چه اندازه با این ابعاد کنار خواهند آمد. پیش بینی می شود در هنگام خرید، این موارد توسط کاربران مورد مقایسه قرار گرفته و در نهایت خریداران آیفون ۱۲ و ۱۲ مینی بیشتر از مدل پرو باشد.

تفاوت های دو مدل جدید

مدل پرومکس از ۵ برابر بزرگنمایی اپتیکال بهره می برد. این میزان در مدل ساده تا ۴ برابر است. زرگنمایی دیجیتال نیز ۱۲ برابر در مقابل ۱۰ برابر می باشد. باهر بار شارژ در مدل پرو مکس ۳ ساعت پخش فیلم بیشتری نصیب کاربر می‌شود همچنین ۸۰ ساعت پخش موسیقی را در مقابل ۶۵ ساعت از مزایای دیگر مدل پرومکس است.

در نهایت به علاقمندان به خرید مدل جدید آیفون توصیه می شود پیش از خرید، به خوبی تفاوت های اساسی و مهم میان گوشی ها را بررسی نمایند. در صورتی که کیفیت دوربین برای عکاسی و فیلمبرداری برای کاربر اهمیت ویژه ای دارد، مدل پرومکس گزینه مناسب تری خواهد بود. البته باید صبر کنیم تا با عرضه مدل پرومکس بتوانیم به خوبی این گوشی را بررسی و نقد نماییم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان