ائتلاف نظامی خلیج فارس – پیوستن قطر و کویت به ائتلاف نظامی آمریکا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۹-۰۶

احتمال الحاق قطر و کویت به ائتلاف نظامی آمریکا

احتمال پیوستن قطر و کویت به ائتلاف نظامی آمریکا در خلیج فارس خبری است که اخیراً به گوش می رسد. این احتمال  از منظررهبر ائتلاف نظامی آمریکا در خلیج فارس بیان شده است. جان کونکلین اعلام کرده است:« این دو کشور عربی موافقت خود با پیوستن به ائتلاف دریایی به رهبری آمریکا را اعلام کرده‌اند، اما هنوز زمان پیوستن آنها مشخص نیست، اما قرار است نیروهای نظامی و قایق‌های حمل سوخت به این ائتلاف تحویل دهند».

آغاز ائتلاف نظامی در خلیج فارس

بعد از حمله به چندین نفتکش در خلیج فارس و دریای عمان طی ماه‌های گذشته، ایالات متحده آمریکا و عربستان، جمهوری اسلامی ایران را به ناامنی در خلیج فارس و حمله به نفتکش ها متهم کردند. در طی این جریان ایالات متحده از جامعه جهانی درخواست کرد به ائتلاف تحت رهبری وی برای تامین امنیت تردد کشتی‌ها و نفتکش‌ها در آب‌های جنوبی ایران ملحق شوند. تاکنون استرالیا، بریتانیا، آلبانی، عربستان، امارات و بحرین به این ائتلاف پیوسته‌اند و آقای کونکلین گفته است این کشور در حال رایزنی با کانادا برای پیوستن آن به ائتلاف است. فرانسه نیز گفته است ائتلاف جداگانه‌ای به رهبری خود تشکیل می‌دهد که تاکنون ۱۰ کشور اروپایی و غیراروپایی، برای پیوستن به آن اعلام آمادگی کرده‌اند.

فرانسه و ائتلاف نظامی خلیج فارس

تلاش‌های فرانسه برای تشکیل ائتلاف در منطقه از زمانی شدت گرفت که سه ماه پیش حملاتی به تاسیسات نفتی عربستان انجام شد و سه قدرت اروپایی شامل آلمان، بریتانیا و فرانسه، همراه با آمریکا و عربستان به طور علنی و واضح جمهوری اسلامی ایران را متهم به این حملات کردند که جمهوری اسلامی ایران این اتهامات را رد کرده است

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 + 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان