ابتلای کودک به کرونا – ثبت اولین مورد ابتلای کودک به کرونا در کشور

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۱۰
ابتلای کودک به کرونا - ثبت اولین مورد ابتلای کودک به کرونا در کشور

ثبت اولین مورد ابتلای کودک به کرونا در کشور

ابتلای کودک به کرونا . روز گذشته نتیجه آزمایش کرونای اولین کودک در کشور مثبت اعلام شد. همچنین در روز گذشته نتیجه تست سه نوجوان در جهرم هم مثبت اعلام شده بود. رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان جهرم اعلام کرد: با احتساب این افراد، تا کنون ۵۳ مورد مبتلایان قطعی به کووید ۱۹ در این شهرستان شناسایی شده اند. دکتر محمد رحمانیان در ادامه گفت: این آمار، متفاوت از آمار واقعی است. چرا که هنوز تعداد افرادی که ناقل بیماری هستند و در دوره نهفتگی به سر می برند مشخص نیست.

ابتلای کودک به کرونا - ثبت اولین مورد ابتلای کودک به کرونا در کشور

ابتلای کودک به کرونا – ثبت اولین مورد ابتلای کودک به کرونا در کشور

اولین مورد ابتلای کودک به کرونا

دکتر رحمانیان همچنین ابتلای دختربچه ۸ ساله به کرونا در این شهر را تایید کرد. او ادامه داد: با توجه به اعلام سازمان جهانی، وزارت بهداشت کشور و نتایج به دست آمده در کشور چین، عموم مردم بر این باورند که کودکان به کووید ۱۹ دچار نمی شوند. اما ابتلای این دختر بچه ۸ ساله در جهرم نشان می دهد تمامی اقشار جامعه در تمامی سنین در خطر ابتلا هستند. بنابراین از خانواده ها درخواست می شود با توجه به انتقال سریع این ویروس از فردی به فرد دیگر، کودکان را با خود به بیرون از خانه نبرند.

مراقبت از کودکان در این روزهای حساس

این روزها برخی به بهانه خسته شدن کودکان، آنها را با خود به خرید، هایپرمارکت ها و اماکن عمومی می برند. از آنجا که کودکان به نسبت بزرگترها به اصول بهداشتی توجه کمتری دارند، بهتر است در خانه بمانند. آنها به دلیل حس کنجکاوی اشیا را لمس می کنند و ممکن است با دست آلوده دهان، چشم و یا بینی خود را لمس کنند. این روش یکی از اصلی ترین و البته سریع ترین روش های انتقال ویروس کرونا است. بنابراین بهترین روش حفاظت از کودکان این است که آنها را در خانه نگه داریم. در مورد کودک مبتلا شده جهرمی لازم است بدانید که هیچکدام از اقوام و نزدیکان او به کرونا مبتلا نبوده اند. بنابراین به احتمال بسیار زیاد این کودک به دلیل حضور در سطح شهر آلوده به ویروس کرونا شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان