هشدار گوترش – گسترش خطرناک اطلاعات غلط در مورد کووید-۱۹

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۲۷

هشدار دبیرکل سازمان ملل در مورد خطرات بحران امروزی

گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی ویدیویی درباره نشراطلاعات نادرست و واهی در مورد ویروس کووید ۱۹و گسترش نفرت، انگ و بدگویی از افراد و گروه‌ها هشدار داد. گوترش اعلام کرد: « با انگیزه مشترک برای عقل سلیم و واقعیت‌ها، می‌توانیم با کووید ۱۹ مبارزه کنیم و دنیایی سالم‌تر، با برابری، عدالت و تاب آوری بیشتر بسازیم»

در متن پیام ویدیویی آنتونیو گوترش آمده است: «در حالی که جهان با همه گیری ویروس مرگبار کووید ۱۹ مبارزه می کند، یعنی پیچیده ترین بحرانی که از جنگ جهانی دوم تا به امروز با آن درگیر بوده ایم، با همه گیری خطرناک دیگری یعنی گسترش اطلاعات غلط، روبه رو هستیم. وی در این پیام افزود: «مردم در سراسر جهان وحشت زده هستند. آنان می خواهند بدانند چه باید کنند و توصیه ها را از کجا دریافت کنند. اکنون، زمان علم و همبستگی است و در عین حال همه گیری اطلاعات غلط درحال گسترش است»

 اعتماد به علم به عنوان واکسن  نشر اطلاعات غلط

گوترش در ادامه  پیام ویدئویی خود افزود: «توصیه های زیان آور برای سلامتی مثل استفاده از روغن مار تکثیر می شوند. امواج رسانه ایی از مطالب اشتباه پر شده است. تئوری های توطئه ای بی اساس فضای اینترنت را آلوده کرده است ونفرت، انگ و بدگویی از افراد و گروه ها مثل ویروس در حال گسترش است. دنیا باید در برابر این بیماری هم، متحد شود. واکسن این بیماری اعتماد است. نخست، اعتماد به علم» .

وی همچنین گفت: «درود می فرستم به همه روزنامه نگاران و سایر افرادی که در حال بررسی صحت این حجم عظیم از داستان ها و پست های شبکه های اجتماعی هستند. شرکت های رسانه های اجتماعی باید برای ریشه کن کردن این نفرت و ادعاهای دروغ و زیان آور درباره کووید ۱۹، بیشتر تلاش کنند»

ابتکارارتباطات سازمان ملل متحد در پیام گوترش

گسترش خطرناک اطلاعات غلط در مورد کووید-۱۹

دبیرکل سازمان ملل متحد در  پیام  اخیر خود بر مسئله اعتمادسازی تاکید کرد و اظهار کرد: « مساله دیگر اعتماد به نهادهایی است که بر پایه مدیریت و هدایت پاسخگو، مسئول و مبتنی بر شواهد بنا شده اند و اعتماد به یکدیگر. احترام متقابل و حمایت از حقوق بشر باید قطب نمای ما در عبور از این بحران باشد. بیایید در کنار هم از دروغ ها و مطالب بی محتوا، دوری کنیم.

گوترش «پاسخ ارتباطات سازمان ملل متحد» را به عنوان ابتکاری جدید معرفی کرد و گفت: «این ابتکار در مقابل مصیبت رشد اطلاعات غلط که مثل سم زندگی های بسیاری را به خطر انداخته است، مطالب علمی و واقعیت ها را در اینترنت به جریان می اندازد و با انگیزه مشترک برای عقل سلیم و واقعیت ها، می توانیم با کووید ۱۹ مبارزه کنیم و دنیایی سالم تر، با برابری، عدالت و تاب آوری بیشتر بسازیم»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان