ابراهیم حاتمی کیا – به من می گویند دهه ات گذشته! از بی ادبی خوشم نمی آید..

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۱-۱۹
حاتمی کیا

ابراهیم حاتمی کیا در نشست خبری فیلم خروج

ابراهیم حاتمی کیا کارگردان فیلم سینمایی خروج در این دوره از جشنواره فیلم فجر و در نشست خبری این فیلم اظهاراتی را بیان کرده بود که مخاطب آن سخنان کسانی بودند که به نحوی با انتقادات خویش به حاتمی کیا و ساخته ی او حمله ور شدند و به قول حاتمی کیا با «بی ادبی» به این کارگردان هجوم بردند. کارگردان فیلم سینمایی خروج در نشست خبری این فیلم گفت: «گناه ما چیست که فیلم می‌ سازیم؟ چرا دادگاه تشکیل می‌ شود؟ چرا جنس نوشته‌ ها و واکنش‌ ها دادگاهی شده‌ است. این چه زبان بی‌ حیایی برای من سرباز است؟ چرا بی‌ حیا می شویم؟».

حاتمی کیا

«از بی ادبی خوشم نمی آید»

این کارگردان صاحب سبک سینما ادامه داد: « من نگران هجمه‌ ها نبودم. همیشه این موضوع وجود دارد. انواع طیف‌ های مختلف مخالف وجود دارد. برخی می‌ توانند فیلم را دوست داشته باشند برخی نه. اما از بی‌ ادبی خوشم نمی‌ آید.».

حاتمی کیا در ادامه گفت:

«… به من می‌ گویند دهه‌ ات گذشته؛ جمله خودم را به خودم پس می‌ دهید؟ روزی که علی حاتمی رفت آیا جایش پر شد؟ ما کنار برویم؟ لذت می‌ برید از این رفتار؟ از این ور و آن ور این واکنش‌ ها وجود دارد… من از این فضا دلخورم. «خروج» بیستمین فیلم من است و من بیست بار این بالا آمده‌ ام. چرا سال به سال سخت تر می‌ شود چرا فضا را این شکلی کردید که مثل فشار قبر است. انصاف کنید عمرم را بابت هر فیلم می گذارم برای هیچ فیلمی کم فروشی نکرده ام. به نظر ساده می‌ آید تراکتور را میان خیابان بیندازید. ولی چرا اینگونه با بی‌ حیایی حرف می‌ زنید. چرا به من گیر می‌ دهید؟ این اشکال بزرگ است.  از کنار هم بودن افتخار کنید. ما سربازان فرهنگی این نظام هستیم.»

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان