اتهام زنی پمپئو – حمایت ایران از گروه تروریستی القاعده

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۴
اتهام زنی پمپئو - ارتباط ایران با القاعده و حمایت از این گروه تروریستی

واکنش تند ظریف به اتهام زنی پمپئو

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به اتهام زنی پمپئو و ادعاهای بی اساس وی در ارتباط دادن القاعده به ایران در توئیتر خطاب به وی نوشت: همه تروریست های ۱۱ سپتامبر از کشورهای محبوبت در خاورمیانه آمده بودند، نه ایران. وی به قرار گرفتن نام کوبا در فهرست کشورهای حامی تروریست از سوی آمریکا نیز اشاره کرده و نوشت:

از قرار دادن نام کوبا در فهرست کشورهای حامی تروریسم تا از طبقه بندی خارج کردن های خیال‌بافانه و ادعاهای ارتباط ایران با القاعده، آقای «دروغ می گوییم، فریب می دهیم، دزدی می کنیم» به شکل رقت باری در حال به پایان رساندن دوران فاجعه بار وزارت خارجه اش با دروغ های جنگ طلبانه است. کسی دیگر فریب نمی خورد. همه تروریست های حادثه ۱۱ سپتامبر از کشورهای محبوب پامپئو در خاورمیانه آمده بودند، نه ایران.

هر افشاگری مستند در مورد رابطه دولتها با تروریسم مغتنم است. پمپئو اگر واقعا اسناد متقن ارتباط ایران با القاعده را در اختیار دارد و میخواهد افشا کند می‌تواند آن را با افشای سند ۲۸ صفحه افشا نشده پرونده ۹/۱۱در مورد نقش بندر بن سلطان (عربستان) در حادثه تروریستی یازده سپتامبر و‌رابطه نزدیکش با القاعده تکمیل کند که رسم آگاهی دادن به ملتها صرف‌نظر از متغیر « نفع یا عدم نفع تجاری سیاسی» شایع شود.

حمایت ایران از گروه تروریستی القاعده

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در سخنرانی اخیر خود در «باشگاه ملی مطبوعات» در واشنگتن، به اتهام زنی در خصوص ارتباط ایران با القاعده و حمایت از این گروه تروریستی پرداخت و مدعی شد، ایران به پایگاه جدید القاعده تبدیل شده است و اکنون این گروه تروریستی، کار‌هایی که پیش از این از طریق افغانستان و پاکستان انجام می‌داد، از طریق ایران انجام می‌دهد.

اتهام زنی پمپئو - ارتباط ایران با القاعده و حمایت از این گروه تروریستی

اتهام زنی پمپئو – ارتباط ایران با القاعده و حمایت از این گروه تروریستی

وی در ادامه ادعاهای مضحک خود گفت که القاعده از سه دهه قبل با ایران در ارتباط بوده است و تعداد زیادی از مقامات بلندپایه القاعده به همراه خانواده‌هایشان پس از حملات ۱۱ سپتامبر به ایران پناهنده شده‌اند.

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اتهامات اخیر وزیر خارجه رژیم ترامپ به کشورمان در مورد ادعای ارتباط ایران با القاعده اظهار داشت:

«تکرار اتهامات و نمایش سندسازی های دروغین تحت عناوین افشای اطلاعات محرمانه توسط پمپئو وزیر خارجه آمریکا در یک هفته باقی مانده از عمر حکمرانی یاغی گرایانه رژیم ترامپ، نشانه استیصال و درماندگی و شکست سیاست فشار حداکثری آنها علیه ایران است. تمسک به این نوع شگردها و بندبازی‌ها و ادعاهای کهنه و بی اساس، به هیچ عنوان نمی تواند به کمک مسیر پراشتباه رژیم تروریستی آمریکا و اعاده وجهه ناموجه مقامات این رژیم بیاید».

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: پمپئو پیشتر نیز یک بار در دوره ریاست سازمان سیا و در قبال دلارهای نفتی، به دنبال برقراری ارتباط ساختگی میان ایران و القاعده برآمده بود تا با شانتاژ و تبلیغات دروغین، بار مسئولیت و فشارها بر متحدین آمریکا ـ که متهم پرونده القاعده و حمایت از فاجعه ۱۱ سپتامبر هستند ـ منحرف سازد، ولی تا پایان دولت ترامپ موفق به باورپذیری روایت خودساخته در افکار عمومی آمریکا و جهان نشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان