اجازه ی حضور در ورزشگاه آزادی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۳
اجازه ی حضور در ورزشگاه آزادی ، بانوان ، تماشای فوتبال ، هجدهم مهر

بعد از کش و قوس های فراوان سرانجام بانوان هم اجازه ی حضور در ورزشگاه آزادی به منظور تماشای فوتبال را پیدا کردند.

جمشید تقی زاده معاون حقوقی و امور استان ها، از اجازه ی حضور بانوان در ورزشگاه آزادی اعلام کرد: بانوان در هجدهم مهر سال جاری به منظور تماشای دیدار تیم ملی ایران و کامبوج در مرحله مقدماتی جام جهانی قطر می‌توانند به ورزشگاه آزادی بروند.

در ادامه شرح اقدامات معاونت پارلمانی وزارت ورزش در هفته دولت به خبرنگاران گفت: این  اولین حضور بانوان در ورزشگاه آزادی است که این دیدار ساعت۱۷:۳۰ روز پنجشنبه برگزار خواهد شد.

وی درباره ورود بانوان به ورزشگاه ها ادامه داد: منافات شرعی و قانونی وجود ندارد و ما باید پایه ها را فعال کنیم که در حال اجرا است و هجدهم مهر ماه سال جاری اولین حضور بانوان در ورزشگاه آزادی است.

سرکار خانم طیبه سیاوشی معاون حقوقی وزارت ورزش: نگاه ما در تمامی عرصه ها برای بانوان، فراهم کردن اقدامات زنان در عرصه های بین المللی است و به دنبال برابری جنسیتی هستیم.

پیش تر معاون حقوقی وزارت ورزش گفته بود: بازخواست حق بانوان برای حضور در ورزشگاه‌ها باید توسط مسئولان مربوطه مورد بررسی قرار گیرد. حضور محدود بانوان در مسابقات والیبال و بسکتبال تا حدودی نتیجه داده و این دلگرمی وجود دارد که در مورد فوتبال هم این موقعیت به تدریج فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه جمعی از بانوان در مسابقه فوتبال تیم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کرده اند؛ گفت: مبحث مهمی که گاهی مورد بحث قرار می گیرد؛ این است که آیا رفتن بانوان به ورزشگاه تاثیر دارد یا نه؟

تا به امروز کار ما این بوده که بسیاری از مباحث را ترجیح بندی کردیم و در انتها همه آنها از بین رفته‌اند. خصوصا در حوزه بانوان چنین تمایلی وجود داشته و چهل سال خط قرمز پررنگ، ورود بانوان به ورزشگاه‌ها بوده که هیچ کس نباید آن را مورد بررسی قرار می داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 + 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان