Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_8b4h09o3e8t0dsn45rva82eca4, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home3/andishm1/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/includes/hooks.php on line 258

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home3/andishm1/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/includes/hooks.php:258) in /home3/andishm1/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/includes/hooks.php on line 258
اجرای استراتژی,ماکسیم 77 ناپلئون در باب اجرای استرتژی,چه کسی دقیقاً حرفه استراتژیست‌ها

اجرای استراتژی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۶

اجرای استراتژی با روشی هدفمند

اجرای استراتژی به خوبی با روشی هدفمند دشوار است. دشواری اجرای استراتژی  از آنجا ناشی می‌شود که تقریباً به ندرت آگاهانه انجام می‌شود. احتمالاً تعداد زیادی از سیاسیون از مزایای استراتژیک محاسبه نشده منتفع می‌شوند، هرچند که شاید غیر از این باشد، اثرات استراتژیک موفق به پیشبرد استراتژی عالی نیز کمک کنند.

چه کسی دقیقاً حرفه استراتژیست‌ها را معرفی می‌کند؟

در حالی که فیزیکدانان، اقتصاددانان و زیست شناسان حرفه ای به طور منطقی می‌توانند تلاش کنند تا مرزهای تئوری قدرتمند را در زمینه های خود گسترش دهند، چه کسی دقیقاً حرفه استراتژیست‌ها را معرفی می‌کند؟ چه کسی استراتژی را تدریس می‌کند؟

سربازان به طور معمول در زمینة استراتژی هیچ آموزشی نمی‌بینند، زیرا استراتژی «بالاتر از سطح آن‌ها» است. این مسئولیت آنها نیست. به همین ترتیب سیاستمداران و کارمندان ارشد دولتی نیز هیچ آموزشی در زمینة استراتژی دریافت نمی‌کنند. حتی اگر برخی از سربازان و غیرنظامیان در کلاس‌های استراتژی در کالج مطالعات دفاعی عالی یا کالج جنگ ملی شرکت کنند، نمی‌توانند یاد بگیرند که نیروها را به عنوان یک ابزار هدفمند سیاسی در نظر بگیرند، مگر با انجام عملی آن.

ماکسیم ۷۷ ناپلئون در باب اجرای استرتژی

این سخن حکمت‌آمیز در ماکسیم ۷۷ ناپلئون وجود دارد:سرلشکرها باید با تجربه و نبوغ خود هدایت شوند. تاکتیک ها، تحولات، وظایف و دانش مهندس یا مسئول توپخانه ممکن است در ۱۳رساله فرا گرفته شود، اما علم استراتژی فقط با تجربه و مطالعه برنامه های همه کاپیتان های بزرگ حاصل می‌شود.

ناپلئون باید اشاره می‌کرد كه با مطالعه دقیق آثار نظریه پرداز بزرگ استراتژی، می‌توان برخی از آموزش های استراتژی را بدست آورد. با این حال، به یک نظریه پرداز بزرگ نیاز داریم که به خوانندگان آثارش درباره خطرات نظریه هشدار دهد.

چالش نظریه پردازان استراتژی

نسل خود ما منحصر به فرد است، اما متأسفانه چنین است که در تولید مکتبی از اندیشمندان که ظاهراً متخصص در استراتژی نظامی اند و مطمئناً متخصص در مطالعات نظامی اند، عملاً هیچ چیزی از تاریخ نظامی نمی‌دانند، از جمله تاریخ آخرین جنگ های ما، و به نظر می‌رسد به این ناآگاهی خود اهمیت نمی‌دهند… تنها داده های تجربی ما در مورد چگونگی جنگ و رفتار مردم تحت فشار، تجربه‌مان در گذشته است، با این حال باید برای تغییرات بعدی در شرایط اصلاحاتی انجام دهیم.

در این بازگویی نیرومند و شخصی از دیدگاه مکتب تاریخیِ اندیشه استراتژیک همچنین بسیاری از نظریه پردازان استراتژیک مدرن تأثیرگذار از لحاظ تاریخی به شدت مورد چالش قرار می‌گیرند و به این که چنین باشد راضی اند. این استدلال احتمالاً امروزه كمتر از دهه های ۱۹۵۰، ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ صادق است، اما همچنان جای توجه دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 23 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_8b4h09o3e8t0dsn45rva82eca4, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0