کیم یو جونگ – بانوی آهنین تنها گزینه جانشینی رهبرکره شمالی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۰۷

آیا وخامت حال یا مرگ‌ رهبر کره به جانشینی کیم یو جونگ خواهد انجامید؟

کیم یو جونگ، مشهور به بانوی آهنین تنها خواهر کیم جونگ اون، رهبرکره شمالی و‌ تنها گزینه جانشینی وی مطح شده است. کیم یو جونگ همانند  کیم جونگ اون در سوییس تحصیل کرده است. در سال های اخیر  به دنبال فعالیت های مختلف و همراهی برادرش در کشورداری برای  اکثثریت کره شناخته شده است. در سال ۲۰۱۴ که برادرش مدتی بیمار بود، اداره کشور را در دست گرفت. در بازی های المپیک زمستانی کره ۲۰۱۸ نماینده رهبر کره بود. چند توافق بین‌المللی را امضا کرده است و در دیدار تاریخی رهبران کره و ایالات متحده، اون را همراهی می‌کرد. با وخامت حال یا مرگ‌ رهبر کنونی کره آینده کره در هاله ای از ابهام فرو خواهد رفت.

اخبار‌ضد‌و‌نقیض در مورد رهبر کره شمالی

کیم یو جونگ – گزینه جانشینی رهبرکره شمالی

بنا به گزارش رسانه های کره شمالی، کیم جونگ اون در روز ۲۰ آوریل به بشار اسد نامه‌ای ارسال کرده است. ۲۱ آوریل CNN و بلومبرگ از وخیم بودن وضعیت وی پس از یک عمل جراحی خبر دادند۲۴ آوریل یک کارشناس مسائل شبه جزیره کره و معاون مدیر یک شبکه چینی اعلام کردند که کیم جونگ اون مرده است.

در همین روز گزارش شده است که یک مقام کره شمالی به چین گریخته و معتقد است «اتفاقات عجیبی در کره شمالی در حال وقوع است»۲۵ آوریل سالگرد تاسیس ارتش کره شمالی به دست کیم ایل سونگ، مراسم نظامی برگزار خواهد شد، فرصتی خوبی است که کیم جونگ اون به شایعات پایان دهد!

یک روزنامه کره جنوبی به نقل از منابع اطلاعاتی مدعی شده رهبر کره شمالی احتمالا پایتخت این کشور را ترک کرده است. گزارش‌های مختلف رسانه‌های کره جنوبی حاکی است کیم جونگ اون احتمالاً از پیونگ‌یانگ خارج شده و در مکانی نامعلوم در سواحل شمال شرقی این کشور ساکن شده است. اخیراً معاون ریاست تلویزیون ماهواره‌ای HKSTV هنگ‌کنگ از مرگ رهبر کره شمالی خبر داد. این خبر از سوی مقامات کره شمالی تایید و یا تکذیب نشده است.

ابهام‌هایی که به تازگی پیرامون وضعیت سلامتی کیم جونگ اون مطرح شده‌اند، در عین حال باعث برملا شدن ابهام نسبت به چگونگی سلسله مراتب جانشینی در قدرت این کشور، هشت سال بعد از به قدرت رسیدن رهبر فعلی کره‌شمالی شده‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان