اخبار جعلی – محدودیت فوروارد پیام در واتساپ برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۲۰

قوانین جدید واتساپ

در زمانه و عصری زندگی می کنیم که برای برقراری ارتباط با دیگر افراد تعداد زیادی نرم افزار و امکانات در اختیار داریم. اما انتشار اخبار جعلی توسط این پیام رسان ها تبدیل به معضلی جهانی شده است. بسیاری از افراد با اهداف متفاوت از این پیام رسان ها برای انتشار اخبار جعلی و دروغ استفاده می کنند. به همین دلیل واتساپ که پر کاربردترین پیام رسان در جهان است، قوانین جدیدی را وضع کرده است.

محدودیت فوروارد پیام در واتساپ

محدودیت فوروارد پیام در واتساپ

جلوگیری از انتشار اخبار جعلی با محدودیت فوروارد

در نسخه جدید این اپلیکیشن قابلیت جدیدی برقرار شده است. در صورتی که فرد پیامی دریافت کند که پیش از آن پنج بار باز ارسال یا فوروارد شده باشد، فقط قادر خواهد بود این پیام را برای یک نفر یا یکی از چت های خود ارسال کند. واتساپ اعلام کرده است: به تازگی شاهد بودیم که تعداد پیام هایی که فوروارد می شوند افزایش قابل توجهی داشته است. درست است که بسیاری از این پیام ها ضرری ندارند. مانند ویدیوهای کوتاه. اما ادامه این روند می تواند به گسترش اخبار جعلی کمک کند.

واتساپ برای محاورت خصوصی

واتساپ در ادامه پست وبلاگی خود اضافه کرد: ما معتقد هستیم که این پلتفرم و پیام رسان باید محیطی مناسب و امن برای گفت و گوهای خصوصی باقی بماند. بنابراین از راه های ممکن گسترش پیام های این چنینی را کنترل خواهیم کرد. تعداد دفعات فوروارد کردن یک پیام در واتساپ از ۲۰ بار به ۵ مرتبه کاهش داده شده است.

در ماه های اخیر و در پی انتشار ویروس کرونا هر روز شاهد انتشار اخبار کذب و واهی بوده ایم. همچنین در سال ۲۰۱۸ واتساپ و فیس بوک متهم شدند که در گسترش خشونت در کشور هند نقش پررنگی داشته اند. بنابراین این پلتفرم ها قصد در کنترل پیام هایی دارند که ارسال می شود. البته این اولین بار نیست که چنین اقدامی صورت می گیرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
7 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان