اخراج جوکوویچ – عصبانیت مرد شماره یک تنیس جهان عواقب سنگینی داشت

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۸
اخراج جوکوویچ - عصبانیت مرد شماره یک تنیس جهان عواقب سنگینی داشت

عواقب عصبانیت مرد شماره یک تنیس

حادثه دیروز در طی مسابقه تنیس یو اس اپن موجب موجب اخراج جوکوویچ از این مسابقات شد. اخیرا عصبانیت های این بازیکن تبدیل به روندی تکراری در مسابقات او شده است. روز گذشته او در حالیکه ست ابتدایی را با نتیجه ۶ بر ۵ از حریف خود عقب بود و به نظر می رسید این ست را واگذار کرده است؛ کنترل خود را از دست داد و توپی را به بیرون از زمین پرت کرد. این توپ به گلوی داور کناری برخورد و او را مصدوم نمود. هرچند این ضربه از روی عمد زده نشد اما مرد شماره یک تنیس جهان باید عواقب عدم کنترل عصبانیتش را تحمل کند.

اخراج جوکوویچ - عصبانیت مرد شماره یک تنیس جهان عواقب سنگینی داشت

اخراج جوکوویچ – عصبانیت مرد شماره یک تنیس جهان عواقب سنگینی داشت

اخراج جوکوویچ از تورنمنت

طبق قوانین واضحی که در این مورد وجود دارد، نواک به عنوان بازنده بازی اعلام شد و همچنین او از ادامه این مسابقات نیز کنار گذاشته می شود. او شانس نخست کسب قهرمانی در این مسابقات بود. پس از صحیت بین این بازیکن و داوران بالاخره اعلام شد که او باید دیسکوالیفه شود و از ادامه مسابقات نیز خارج گردد. نواک در مقابل داور  ایستاده بود و برای ارفاق گرفتن تلاش می کرد. او می گفت این خانم به بیمارستان نیاز ندارد. این مهم ترین بخش حرفه من است، گرند اسلم. به جز راه پیش فرض، جریمه های دیگری هم هست. از آن استفاده کنید.

او پس از دریافت رای نهایی داور، ورزشگاه را ترک کرد و در کنفرانس خبری هم شرکت نکرد. اما چند ساعت بعد بیانیه ای منتشر نمود و چنین گفت: بروز این شرایط مرا بسیار غمگین کرده است. احوال این فرد را پرسیدم و او گفت خوب است. از اینکه چنین استرسی برایش ایجاد کردم بسیار متاسفم. اما باید بگویم این مسئله به هیچ عنوان عمدی نبود. در حال حاضر باید روی ناامیدی خودم کار کنم و از این موضوع درسی برای بازیکن و انسان بهتری شدن بگیرم.

فرصت کوتاه برای رکورد زنی

جوکوویچ صرب در حال حاضر ۳۳ سال دارد و با توجه به سنش زمان کمی برای شکستن رکورد نادال و فدرر دارد. او این دوره از گرند اسلم را به خوبی شروع کرده بود و هیچ شکستی نداشت؛ اما با این اتفاق امیدهایش بر باد رفت و شکستن رکوردهای دو بازیکن افسانه ای تنیس نیز یک گام از او دورتر شد. نواک جوکوویچ علاوه بر اخراج از یو اس اپن، مبلغ ۱۲۳,۰۰۰ پوند نیز جریمه خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0