اخطار سازمان بهداشت

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۶
اخطار سازمان بهداشت ایالات متحده آمریکا درباره استعمال سیگارهای الکترونیکی

اخطار سازمان بهداشت ایالات متحده آمریکا درباره استعمال سیگارهای الکترونیکی

سازمان بهداشت آمریکا در حال بررسی موارد شک برانگیزی از مرگ‌ومیرهایی هستند که امکان دارد در اثر استفاده از سیگارهای الکترونیکی و یک بیماری شناخته نشده ریوی مرتبط با آن باشد.

مرکز بازرسی و جلوگیری بیماری‌های آمریکا روز جمعه ۱۵ شهریور، با نشر بیانیه‌ای از مردم خواست تا به استفاده از این سیگارهای الکترونیکی پایان دهند.

تاکنون چهارصدوپنجاه نفر در آمریکا به یک بیماری حاد ریوی شناخته نشده مبتلا شده‌اند که به عقیده ی متخصصان ممکن است ناشی از بخارهای نیکوتین یا ماری‌جوینا در سیگارهای الکترونیکی باشد. تاکنون ۵ نفر هم در اثر این ابتلا به این بیماری جان خودرا از دست داده اند.

فراگیر شدن استفاده از سیگارهای الکترونیک موجبات نگرانی را فراهم آورده است و استعمال آن را برای افرادی که می خواهند سیگار را ترک کنند، بسیار مضر می باشد. ضمنا هیچ مدرکی دال برترک سیگار با استفاده از سیگار الکترونیکی وجود ندارد و حتی ممکن است دروازه‌ای برای اعتیاد در بین جوانان باشد.

دستگاه بخارساز (ویپ) سیگار الکترونیک که به وسیله آن نیکوتین مایع اعتیادآور در دمای بالا به صورت بخار فرو داده می‌شود، می‌تواند فرد را به سمت اعتیاد هدایت کند. باوجود آنکه سیگار الکترونیک نسبت به سیگار معمولی مواد سمی کمتری دارد؛ با این حال این وسیله سلامتی مصرف کنندگان را به خطر می‌اندازد. اگرچه هنوز اندازه خطر مرتبط با سیستم تبدیل نیکوتین مایع به بخار به‌طور قطعی برآورد نشده است اما این سیستم بدون شک مضر است و باید تحت نظارت قرار گیرد.

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، سالیانه هشت میلیون نفر در اثر استعمال دخانیات به‌طور مستقیم و غیر مستقیم جان خود را از دست می‌دهند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان