ارتفاعات شمال تهران – جزئیات حادثه برای کوهنوردان در شمال تهران

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۰۷
ارتفاعات شمال تهران - جزئیات حادثه برای کوهنوردان در شمال تهران

جمعه شلوغ مرکز تفریحی توچال

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، در مصاحبه ای در مورد حادثه ارتفاعات شمال تهران صحبت کرد. وی گفت: روز جمعه تعداد زیادی از شهروندان تهرانی به مرکز تفریحی توچال مراجعه کرده بودند. طبق گفته مدیریت مجموعه، شمار جمعیت به حدی بود که برآورد چنین جمعیتی برایشان غیر قابل پیش بینی بوده است. متاسفانه تعدادی از همین افراد نیز با حوادث ناشی از مداخلات جوی مواجه شدند.

ارتفاعات شمال تهران - جزئیات حادثه برای کوهنوردان در شمال تهران

ارتفاعات شمال تهران – جزئیات حادثه برای کوهنوردان در شمال تهران

حادثه در ارتفاعات شمال تهران

تعداد زیادی از افرادی که به توچال مراجعه کرده بودند با تله کابین به ایستگاه ۷ رفته و قصد استفاده از پیست اسکی را داشته اند. سرهنگ موقوفه‌ای گفت: برف و کولاک موجب شده تله کابین مدتی خاموش شود. به همین دلیل ازدحام جمعیت در منطقه زیاد شده است. برخی از افراد هم که از دربند و درکه به صورت خط الراسی وارد مجموعه توچال شده بودند در ایستگاه ۵ زمین گیر شدند. پلیس بلافاصله وارد عمل شده و جمعیت را تخلیه کرد. اما متاسفانه یک نفر از کوهنوردان که مسیر را اشتباه رفته بود در مسیر گم شد؛ که ماموران پلیس و امدادگران در حوالی ساعت ۱۱ جمعه پیکر بی جان و یخ زده او را در ایستگاه ۵ پیدا کردند.

کلکچال

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اضافه کرد: در مجموعه کلکچال نیز شش نفر جان خود را از دست دادند که اجسادشان پیدا شده است. اجساد پنج نفر توسط هلی کوپترهای امداد به پایین انتقال داده شد و پیکر یک نفر دیگر به صورت دستی به پایین منتقل شد. یک مصدوم هم پیدا شد که احتمال داده می شود از طریق جمشیدیه وارد توچال شده بود. او به دلیل صدمات وارده شدید به بیمارستان منتقل شد اما متاسفانه درپی ترومای مغزی جان خود را از دست داد.

سرهنگ موقوفه ای در پایان از شهروندان خواست اگر فردی از اعضای خانواده و یا دوستان شما هست که احتمال مفقود شدن او وجود دارد، به کلانتری ۱۶۳ ولنجک مراجعه کرده و تشکیل پرونده دهند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان