ارزان‌ترین گوشی ۵G – هند ارزان ترین گوشی ۵G جهان را تولید می کند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۲۹
هند ارزان ترین گوشی 5G جهان را تولید می کند

شرکت هندی Jio

کشور هندوستان هنوز شبکه ۵G را راه اندازی نکرده است. اما طبق اخبار واصله، این کشور به زودی ارزان ترین گوشی ۵G جهان را عرضه نماید. روزنامه اکونومیک تایمز بر اساس یک منبع ناشناس این خبر را منتشر کرده است. به نظر می رسد اپراتور هندی Reliance Jio یک گوشی ۵G با قیمت پایه ۶۸ دلار را روانه بازار کرده است. در صورتی که این شرکت چنین گوشی را وارد بازار نماید، در واقع ارزان‌ترین گوشی ۵G دنیا را رونمایی کرده است.

هند ارزان ترین گوشی 5G جهان را تولید می کند

هند ارزان ترین گوشی ۵G جهان را تولید می کند

ارزان‌ترین گوشی ۵G

این منبع ناشناس که خواسته نامش هم فاش نشود، همچنین گفته این کمپانی هندی ممکن است قیمت را پس از مدتی تا ۳۴ دلار هم کاهش دهد. Reliance Jio پیش از این نیز گوشی های ارزان قیمتی را روانه بازار کرده بود. Jio Phone چند سال قبل با قیمت ۱۵۰۰ روپیه هند که تقریباً ۲۰ دلار است، به بازار عرضه شد و بسیاری از مردم هندوستان را به استفاده از شبکه ۴G سوق داد. پیش‌بینی می‌شود با عرضه این گوشی ۵G ارزان قیمت به بازار نیز همین داستان تکرار شده و بسیاری از مردم هند از مزایای شبکه ۵G بهره‌مند گردند.

در صورت عرضه با قیمت های ۳۴ تا ۶۸ دلار، این محصول از ارزان‌ترین گوشی‌های ۵G حال حاضر دنیا هم ارزان‌تر خواهد بود. بعضی از موبایل های ۵G با قیمت های پایین به بازار چین محدود می شوند. در این مورد می توان ردمی ۱۰X و ریلمی V3 را نام برد که به ترتیب ۲۴۰ و ۲۱۰ دلار قیمت دارند.

عرضه نسخه سبک اندروید

هنوز مشخص نشده که گوشی جدید چه سیستم عاملی خواهد داشت. گوشی قبلی این شرکت JioPhone 4G از سیستم عامل KaiOS استفاده می کرده است. گوگل چند ماه پیش ۴.۵ میلیارد دلار در Jio سرمایه گذاری کرد و از همکاری با این شرکت برای عرضه نسخه سبک اندروید خبر داد. با توجه به این مسئله ممکن است موبایل ۵G به نسخه جدیدی از سیستم عامل اندروید مجهز شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان