ارزش ویژه برند – برند مقصد گردشگری

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۷-۱۴

ارزش ویژه برند

ارزش ويژه برند ، ارزشی است كه به يک کالا  از طريق نام آن  محصول داده مي شود. از دلايل اهميت  این مفهوم ، اين است كه بازاريابان با كمك برندهايي که ارزش بالا دارند،  مزيت رقابتي به دست می آورند.  با توجه به اهداف متفاوت و نيز روش هاي مختلف ارزيابي ارزش ویژه برند، در محتواي متفاوتي مورد بحث قرار گرفته است در حالي كه  ديدگاه مشتركي كه مورد توافق تمامي دانشمندان بازاريابي باشد، ارائه نشده است.

شيوه هاي ارزيابي ارزش ويژه برند

  •  مبتني بر رفتار مصرف كننده (بازاريابي)
  • مبتني بر مفاهيم مالی

آگاهی از  برند مقصد گردشگری

مفهوم آگاهی از مقصد, اغلب در ارتباط با موضوع فرآیند تصمیم گیری گردشگری بررسی شده است و عمیقا ریشه در مطالعات رفتار مصرف کننده دارد. همه ی مدل های رفتار مصرف کننده بر این باورند که آگاهی, شرطی لازم و ضروری است, ولی کافی نیست. چرا که آگاهی ممکن است همیشه منجر به خرید نشود و فقط گاهی در بهترین حالت, حس کنجکاوی را برانگیزد.

فقط مقاصدی دارای گردشگران بالقوه خواهند شد که گردشگران آن, مجموعه ای از فرصت های گنجانده شده در آن جا را درک کرده و از آن آگاه باشند. آگاهی حاکی از آن است که تصویری از مقصد در ذهن گردشگران بالقوه وجود دارد. زمانی که مقصدی بخواهد موفق باشد, باید ابتدا در پی ایجاد آگاهی در گردشگران و سپس تصویری مثبت در ذهن آن ها باشد.

کیفیت ادراک شده

كيفيت ادراك شده، كيفيت واقعي محصول نيست، بلكه ارزيابي ذهني مشتري نسبت به محصول است. همانند تصوير ذهني برند، كيفيت ادراك شده نيز ارزش را براي مشتريان فراهم مي كند تا آن ها با متمايز كردن برند از رقبا، دليلي براي خريد داشته باشند. با مطالعه تحقيقات گذشته اي كه در مورد توسعه مقصدهاي گردشگري انجام شده است. مشاهده مي شود تنها چند تحقيق محدود موضوع كيفيت ادراك شده را مورد بررسي قرار داده اند. اين موضوعي جالب به نظر مي رسد به اين دليل كه ارزيابي كلي گردشگران از يك مقصد در واقع تركيبي از محصولات، خدمات و تجارب را در بر دارد. در تمام اين مثال ها، كيفيت نقشي حياتي را در تاثير رفتار مصرف كننده بازي مي كند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 + 23 =


اخبار

سینما و هنر

جهان