آرم نیروی فضایی آمریکا – دونالد ترامپ از آرم نیروی فضایی آمریکا رونمایی کرد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۰۵

تشابه آرم فرماندهی فضایی آمریکا با لوگوی جنگ ستارگان

آرم نیروی فضایی آمریکا توسط دونالد ترامپ رونمایی شد. پس از رونمایی از لباس‌های ارتش فضایی آمریکا، دونالد ترامپ از آرم نیروی فضایی آمریکا رونمایی کرد که با انتقاد و تمسخر کاربران شبکه های مجازی روبرو شد. دونالد ترامپ در تلاش است هر چه سریع‌تر شاخه نظامی نیروی فضایی را گسترش دهد.

به نظر می‌رسد در طراحی این لوگو از مجموعه علمی تخیلی «پیشتازان فضا»  الهام گرفته شده است. شباهت این آرم(دست چپ) به آرم  Starfleetدر مجموعه فیلم های جنگ ستارگان باعث نقد و نظراتی گاه طنزآمیز شده است و در واقع این طراحی و آرم بسیاری از کاربران را متعجب کرده است.

از سال ۲۰۱۸، ترامپ آمریکا سعی در ایجاد یک شاخه جدید در نیروهای مسلح ایالات متحده آمریکا داشت. وی در نهایت در سال ۲۰۱۹ میلادی به طور رسمی  شاخه ششم نیروهای مسلح آمریکا تحت عنوان «نیروی فضایی ایالات متحده» افتتاح کرد. ترامپ روز گذشته در توئیت خود  از آرم نیروی فضایی آمریکا رونمایی کرد. قابل توجه‌ترین بخش این لوگو درست در مرکز آن است.

ایده توان نظامی در فضا در جنگ سرد

رونالد ریگان  اولین کسی بودکه ایده تجهیز امریکا به توان نظامی در فضا را در دوره جنگ سرد و رقابت تسلیحاتی با شوروی مطرح کرد این ایده به دلیل سابقه بازیگری ریگان در هالیوود به جنگ ستارگان مشهور شد. از نظر برخی تحلیلگران این ایده اقدامی برای تحریک و انحراف شوروی رو به فروپاشی در بعد اقتصادی و برای اتلاف سرمایه باقیمانده در رقابتی بی‌حاصل دانستند.

فرماندهی فضایی نیروی هوایی ایالات متحده

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 − 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0